Piparkūku uzdevums

02.12.2014.

Tēma: SVĒTKI Patīkami pārsteigumi

Katru gadu pirms Ziemassvētkiem veikalā nopērku piparkūku mīklu, lai bērni varētu uzcept piparkūkas. Pēc tam viņi tās dekorē ar balto glazūru*. Pavisam nejauši radās ideja sagatavot asprātīgas dāvaniņas. Uz katras piparkūkas ar glazūru uzraksta vienu burtu. Pie tam uzrakstītajiem burtiem kopā jāveido kāds mīļvārdiņš vai īss novēlējums. Tad piparkūkas saber dāvanu maisiņā, bet pie sasienamā piestiprina apsveikuma kartīti ar paskaidrojumu, ka pirms ēšanas no piparkūkām jāsaliek vārds vai novēlējums. Lai uzdevumu atvieglotu, dāvanu maisiņā starp piparkūkām ieliek salocītu papīra lapiņu ar pareizo atbildi.

 

*Balto glazūru gatavo šādi: sakultam 1 olas baltumam pievieno 200-300 g pūdercukura un piepilina dažas citrona sulas piles. Masu turpina kult. Tad to pilda konditorejas špricē un rotā piparkūkas.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko