Zebra

04.07.2018.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Papīrdarbi

Ņemot tualetes papīra rullīti par pamatu, var izgatavot dažādus dzīvniekus – gan Zoodārza iemītniekus, gan mājdzīvniekus.

 

1. Lai pagatavotu dzīvnieku, ap kartona rullīti aplīmē krāsaino papīru. To var piestiprināt klāt arī ar skavotāju. Atkarībā no izvēlētā dzīvnieka, pirms līmēšanas papīru apzīmē ar plankumiem vai svītrām. Tādā veidā tiek iegūts dzīvnieka ķermenis.

2. Uz papīra zīmē kājas, asti un galvu. Dzīvnieka kājas vēlams gatavot no biezāka papīra, jo tām jānotur dzīvnieka ķermenis. Visas detaļas pielīmē pie kartona rullīša.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Kad bērni bija mazi, kādu dienu vēru vaļā dēla plauktu, un uz grīdas izripoja prāvs skaits tualetes papīra rullīšu. Biju dusmīga par nekam nederīgajiem “krājumiem” un grasījos kartona rullīšus jau mest ārā, taču meita atrunāja, sakot, ka tūlīt pat tiem atradīs pielietojumu. Viņa paņēma krāsainos papīrus, grieza tos un līmēja pie rullīša, līdz iznāca glīts zirdziņš. Man tik ļoti šī meitas ideja iepatikās, ka nolēmu kopā ar viņu pamēģināt tādā pašā stilā izgatavot arī citus dzīvnieciņus.