Balkona plēve

05.07.2016.

Tēma: ROKDARBI Idejas mājoklim un dārzam

Uz balkona bieži tiek žāvēta veļa. Agrāk, līdzko sākās nokrišņi, tā bija jānoņem nost. Ja aizmirsās, tad veļu nācās pārmazgāt, jo no augšējā stāva uz mūsējo balkonu pilēja netīrs ūdens. Vēl lietainā laikā izmirka uz balkona grīdas ieklātais mīkstais segums, kuru pēc tam nācās vairākas dienas žāvēt.

Pirms dažiem gadiem izdomāju, kā šo situāciju atrisināt. Nopirku plēvi, kuras izmēri nedaudz lielāki par balkona izmēriem un vienu tās garāko malu ar veļas knaģiem piestiprināju pie balkona režģiem (A). Nokrišņu laikā visam balkonam šķērsām pārvelku veļas auklas (B), bet tām pāri pārlieku plēvi, tādā veidā nosedzot visu balkonu. Plēves otru garāko malu ar knaģiem piestiprinu pie veļas šņorēm (C).

Kad nokrišņu nav, plēve tiek sarullēta un ar knaģiem nostiprināta pie balkona režģa (D).

Tā kā plēve ar laiku kļūst netīra vai ieplīst, tad reizi vai divas reizes gadā nomainu. Labāk iegādāties biezāku un izturīgāku plēvi.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko