Uzdevums: Uzzīmēt vienalga kāda produkta iepakojumu. Noformēt tā dizainu, iekļaujot firmas preču zīmi (logotipu) un produkta nosaukumu. Ja nepieciešams, var uzrakstīt arī firmas moto (saukli). 

 

 Skolēnu darbi:

 

  Vecums: 7.-12. klase (kā paraugi izmantoti 7. un 9. klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 3 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A4 papīra lapa (var būt tonēta), grafīta zīmulis, dzēšgumija, krāsu zīmuļi, melna flomāsterveida pildspalva kontūrām; lineāls un cirkulis (ja nepieciešams).

 

 Metodiskie ieteikumi:

1. Sadala savu vārdu un uzvārdu pa zilbēm. No divām vai trijām zilbēm izveido firmas nosaukumu. Gadījumā, ja neizdodas, kā firmas nosaukumu var izmantot savu vārdu, uzvārdu vai iesauku. Piemēram, meitenes vārds Lud-mi-la  Za-ri-ņa; firmas nosaukums Lamiņa.

2. Izdomā savas firmas preču zīmi (logotipu), lai tajā parādītos burti un arī, ja nepieciešams, attēls.

3. Ar grafīta zīmuli uzzīmē interesantu un neredzētu vienalga kāda produkta iepakojumu, iekļaujot firmas preču zīmi (logotipu) un produkta nosaukumu. Ja nepieciešams, var uzrakstīt arī firmas moto (saukli).

4. Grafīta zīmuļa kontūras pārvelk ar melno flomāsterveida pildspalvu.

5. Izkrāso darbu, izmantojot ne vairāk kā piecas zīmuļu krāsas. Par vienu krāsu var uzskatīt arī vienas krāsas dažādus toņus, piemēram, gaiši zaļš un tumši zaļš.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko