Pirms nākšanas ciemos, katrs ciemiņš tika pabrīdināts, ka viņam vakara gaitā būs jānovada viens pasākums vai arī jānoorganizē viens uzdevums. Mājas lapā piedāvātās idejas tika realizētas Ziemassvētku vakarā, kaut arī līdzīgi var darboties jebkurā ģimenes kopā būšanas reizē. Galvenais, lai interesanti un jautri gan pieaugušajiem, gan bērniem.

 

1. uzdevums

Katrā piemērā pārliec vienu kociņu uz citu vietu, lai iegūtu doto rezultātu: a) 19, b) 20. Atbildes skatīt labajā pusē sadaļā Aizkulises.

a) piemērs

b) piemērs

 

2. uzdevums

Uzraksti četrrindi par eglīti, ko rotā tikai viena mantiņa (tajos Ziemassvētkos mūsu egli rotāja viena vienīga mirgojoša mantiņa). Lūk, mūsu sacerējumi…

 

Zaļa mūsu egle bija,

Tad, kad ārā lieti lija.

Trūkumā tā šogad tērpta,

Eglē viena manta slēpta.

 

Spīd mirgodama gaismiņa;

Es redzu sīku lampiņu.

Stāv šogad mūsu eglīte;

Ar vienu pašu mantiņu.

 

Mūsu egle labākā;

Mantiņa tai skaistākā.

Visi līksmi aplūko;

Mantiņu vislabāko.

 

Zaļa, zaļa eglīte

Ar vienu mantiņu.

Lai dieniņas baltas nāca

Visa gada garumā.

 

Mums nemirdz šogad eglīte;

Tik bumbulis viens karājas.

Bet nevar teikt, ka neglīta;

Ir labas šādas pārmaiņas.

 

Nāciet, bērni, skatīties;

Šogad mantiņu ir maz.

Zaļā rota noskumusi;

Ziemassvētkus gaidīdama.

 

 

3. uzdevums

No dotajiem burtiem saliec vārdu. Vārda pirmais burts atrodas centrā un iekrāsots sarkanā krāsā. Atbildi skatīt labajā pusē sadaļā Aizkulises.

 

4. uzdevums

Katram dalībniekam tiek izsniegta viena avīze, ko izklāj uz grīdas. Mūzikas ritmā katrs dejo uz savas avīzes tā, lai nepārkāptu pāri. Tad avīze tiek pārlocīta arvien mazāka un mazāka. Uzvar tas, kurš var nodejot uz vismazākā avīzes locījuma.

 

5. uzdevums

Visi dalībnieki, izņemot vadītāju, iziet laukā no telpas. Vadītājs noslēpj mazās riču-raču figūriņas un/vai dambretes kauliņus (kopā apmēram 50-60). Pārējiem jāsameklē. Kurš vairāk atrod, tas uzvarētājs.

 

6. uzdevums

Vienam dalībniekam tiek aizsietas acis. Pārējie klusām vienojas par priekšmetu, kuru pēc taustes viņam būs jāatmin.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

1. uzdevuma atbildes

a)

 

b)

 

2. uzdevuma atbilde: pieskāriens