Ziemas sezonas maskas ar astoņām marles kārtām.

 

Vasaras sezonas maskas ar trim vai četrām marles kārtām.

 

Aptiekā pirktā sejas maska, kas pēc formas līdzinās taisnstūrim, ilgstoši nēsājot likās neērta, jo nemitīgi līda acīs, un tāpēc ik pa laikam to nācās piekārtot. Līdz ar to seju aiztiku biežāk nekā bez maskas. Tāpēc radās doma izveidot tādu sejas maskas piegrieztni, lai būtu nosegts deguns, un pie reizes maska netraucētu acīm.

Higiēniskās sejas maskas tehniskajā specifikācijā noteikts, ka maskas centrālajā daļā (tieši pāri elpošanas orgāniem) nav pieļaujamas vīles, iegriezumi un uzšuves, tāpēc savā piegrieztnē izveidoju nelielas iešuves virs deguna un zem zoda. Pie tam ziemas sezonas maskas iekšpusē starp kokvilnas audumu iestrādāju astoņus marles slāņus, bet vasaras sezonas maskai - trīs vai četrus marles slāņus. Gumijas ir sasienamas, lai  masku var pielāgot nēsātāja sejas formai.

 

Nepieciešamie materiāli 

 

* kokvilnas audums,

 

* 100% kokvilnas medicīniskā marle

(nopērkama aptiekā),

 

* šaura gumija

 

* kokvilnas auduma slīpā lentīte,

 

dekoratīva lentīte ar Latvijas simboliku,

* mērlente,

 

* šujamdiegi,

 

* šujamadata,

 

* šķēres,

 

* šujmašīna.

 

Sejas maskas iekšpuse.

 

 

Lai mani ģimenes locekļi atšķirtu savas maskas,

katrai piešuvu savādāku dekoratīvo lentīti ar Latvijas simboliku.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam