Koka rotaļlietas (2. veids)

09.02.2016.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Koka lietas

Bērnībā ganīdami lopus, līdzīgas rotaļlietas ar nazi izgreba mūsu vecvecāki.

Sivēnus izgatavoja dēls 10 gadu vecumā.

 

 

Zirgu izgatavoja meita 14 gadu vecumā.

 

Sivēna un zirga ķermenim izmantots malkas grēdā atrasts alkšņa zars. 

 

Sivēns

1. Nozāģē zaru nepieciešamā garumā, ar nazi nomizo un vienu galu nosmailina. Zāģējuma vietas aprīvē ar smalku smilšpapīru.

2. Ar piemērota izmēra urbi ķermenī ieurbj četrus caurumus. Iepilina tajos PVA līmi un ievieto četras mēbelēm paredzētas koka tapiņas, kas nopērkamas būvmateriālu veikalā. Tās būs kājas.

3. Astes vietā arī ieurbj caurumu. Ievieto tajā ar PVA līmi noklātu un gredzentiņā savītu lina aukliņu. Līmei nožūstot, aste sacietēs.

4. No ādas atgriezumiem izgriež divas austiņas un ar PVA līmi pielīmē pie sivēna ķermeņa.

5. Ar melnu flomāsteru uzzīmē actiņas, bet ar rozā – nāsis.

 

Zirgs

1. Zirgu gatavo līdzīgi kā sivēnu, tikai kāju vietā izmanto vienādā garumā sazāģētus koka stienīšus, kas nopērkami būvmateriālu veikalā, bet kā asti un krēpes izmanto lina pakulas.

2. Zirga ķermenī un kaklā ieurbj caurumiņus. Abas detaļas sastiprina kopā ar zobu kociņa gabaliņu. Tagad zirgs var kustināt kaklu. Ja nevēlas, lai zirgs kustinātu kaklu, zoba kociņa gabaliņu abos caurumos ielīmē.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko