1. uzdevums:  Ietekmējoties no Ziemeļamerikas indiāņu zīmējumiem, attēlot dekoratīvu dzīvnieku, putnu vai zivi.

 Skolēnu darbi:

 

 2. uzdevums:  Ietekmējoties no Ziemeļamerikas indiāņu zīmējumiem, vienotā kompozīcijā attēlot dekoratīvu putnu un cilvēku.

 Skolēnu darbi:

 Vecums: 7.- 8. klase

 Darba ilgums: 3 - 4 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: tonēta A4 formāta papīra lapa, grafīta zīmulis, dzēšgumija, melnā pildspalva vai flomāsterveida pildspalva (ja tiks zīmēts uz gaiša papīra); pildspalva baltā, zelta vai sudraba krāsā, kā arī balts zīmulis (ja tiks zīmēts uz tumša papīra), krāsainie zīmuļi.

 

 Metodiskie ieteikumi:

1. Pastāsta par dekoratīviem zīmējumiem.

2. 1. stundā ar zīmuli vieglītēm uzzīmē kompozīciju, aizpildot visu lapu.

3. 2. stundā zīmējumam apvelk kontūru. Ja tiek zīmēts uz gaiša papīra, var izmantot melno pildspalvu vai flomāsterveida pildspalvu. Ja tiek zīmēts uz tumša papīra, var izmantot baltu, zelta vai sudraba pildspalvu.

4. 3. un 4. stundā zīmējumu izkrāso vai aizpilda ar dekoratīviem līniju rakstiem. Ja iecerēts krāsot tumšu papīru, darba aizmugurē jāizmēģina, kā zīmuļi krāso. Mēdz būt, ka, piemēram, dzeltenā un zaļā krāsa noklājas vienādā tonī. Vēl jāatceras, ka uz tumša papīra var krāsot arī ar baltu zīmuli. 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko