1. uzdevums: Izgatavot dāvanu maisiņu un dekorēt to ar stilizētām ūdensrozēm.

 Skolēnu darbi:

 

 2.uzdevums: Izgatavot dāvanu maisiņu un dekorēt to ar stilizētiem pļavas augiem. 

 Skolēnu darbi:

 
 Vecums: 7.-12. klase (kā paraugi izmantoti 7. un 8. klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 3 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A3 formāta kartons (var būt gaiši tonēts), grafīta zīmulis, dzēšgumija, lineāls, šķēres, līmes zīmulis, melnā flomāsterveida pildspalva, krāsu zīmuļi. Maisiņa piegrieztni un adatas sagatavo skolotāja.

 

 Metodiskie ieteikumi:

1. Jaunākā vecuma skolēniem pirms stundas skolotāja sagatavo vairākas maisiņa piegrieztnes (skat. zīmējumu). Tām var izmantot A3 formāta zīmēšanas papīra vākus vai kellogs iepakojumu.

2. Ja nepieciešams, skolotāja sagatavo attēlus ar augiem, kurus stilizēti jāattēlo uz maisiņa. 1. piemērā dota ūdensroze, 2. piemērā – suņuburkšķis un āboliņa lapa, 3. piemērā – pienene, 4. piemērā – magone, 5. piemērā – zemene.

3. Skolēni apkārt maisiņa piegrieztnei apvelk kontūru un uzzīmē visas nepieciešamās līnijas. Izgriež maisiņa detaļu un to izrotā. Lai kartons glīti locītos, pa locījuma līnijām gar lineālu novelk ar adatu. Saloka dāvanu maisiņa detaļu un salīmē. No pāri palikušā kartona izgriež rokturus un pielīmē pie maisiņa.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko