Tā kā veramās durvis istabā aizņem daudz vietas, nolēmām iegādāties salokāmās bīdāmās durvis. Toreiz, deviņdesmito gadu beigās, Rīgā atradu firmu, kas šādas durvis izgatavoja no preskartona un aplīmēja ar līmplēvi. Durvju kvalitāte, neskatoties uz to, ka pagājuši vairāk kā divdesmit gadi, vēl joprojām ir diezgan laba. Tikai pirms dažiem gadiem salūza vadotnes sistēma. Toreiz nācās krietni vien nopūlēties, lai izdomātu, ar ko aizstāt pa vadotni braucošos ritentiņus.

 

1.veids

Vairākus gadus tika izmantots šāds slīdošais mehānisms, līdz radās ideja, kā to uzlabot (skat. 2. veidu).

Plastmasas vadotne

1. - filca uzlīme

2. - paplāksne

3. - uzgrieznis (2 vai 3 gab.)

4. - skrūve

Pa vadotni slīdošais mehānisms

 

Vienām durvīm nepieciešami vairāki pa vadotni slīdoši mehānismi, tāpēc būvmateriālu veikalā jānopērk paplāksnes (tik lielas, lai ievietotos plastmasas vadotnē), filca uzlīmes (paplāksnes lielumā), garas skrūves un uzgriežņi (2 - 3 reizes vairāk nekā skrūves). Lai izgatavotu šo mehānismu, filca uzlīmes (paredzētas līmēšanai uz mēbeļu kājām, lai neskrāpētos grīda) centrā jāizsit caurums, bet pēc tam filca uzlīme jāpielīmē pie paplāksnes. Filcs nepieciešams, lai durvis viegli un klusi slīdētu pa plastmasas vadotni. Savukārt plastmasas vadotni no iekšpuses, lai filcs labāk slīdētu, var iesmērēt ar sveci.

 

2.veids

Pēc kāda laika slīdošais mehānisms tika uzlabots.

1. - filca uzlīme

2. - divas dažāda lieluma paplāksnes

3. - uzgrieznis

4. - skrūve

5. - āderuzgalis

Filca uzlīmes centrā jāizsit caurums, bet pēc tam filcs jāpielīmē pie lielākās paplāksnes (6.).

Āderuzgalim ar nazi jānogriež plastmasas daļa (7.).

Uz skrūves jāuzliek mazākā paplāksne un jānostiprina ar uzgriezni (8.).

Pēc tam uz skrūves virsū uzmauc āderuzgali (9.).

Visbeidzot skrūvei uzliek virsū lielāko paplāksni ar pielīmēto filcu (10.).

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko