Nepieciešamie materiāli

* kokvilnas audums,

* 100% kokvilnas medicīniskā marle,

* plakanā gumija (4mm),

* mērlente,

* grafīta zīmulis,

* šujamdiegi,

* šujamadata,

* šķēres,

* šujmašīna.

Higiēniskā sejas maska samazina runāšanas, klepošanas vai šķaudīšanas laikā izdalītos siekalu pilienus. Tā ierobežo ārējā vidē esošu elpceļu pilienu nonākšanu maskas lietotāja mutes un deguna dobumos, tomēr tā negarantē aizsardzību.

Higiēnisko sejas masku var lietot vairākkārtīgi, tikai ar nosacījumu, ka pēc katras lietošanas reizes tā mazgājama 600C temperatūrā, bet pēc tam izgludināma.

Maskas iekšpusē starp kokvilnas audumu iestrādāti 8 marles slāņi, kā noteikts higiēniskās sejas maskas tehniskajā specifikācijā.

 

Darba gaita

1. No kokvilnas auduma izgriež 21(22)cmx32(33)cm lielu taisnstūri. Zīmējumā ar pelēku krāsu attēlota kokvilnas auduma kreisā puse, bet ar zilu krāsu – labā puse.

 

2. No medicīniskās marles, kas nopērkama aptiekā pat 90cm platumā, izgriež četrus 21(22)cmx32(33)cm lielus taisnstūrus. Zīmējumā marle attēlota ar nevienmērīgu rūtojumu.

 

 

   1.                            2.

 

3. Kokvilnas auduma taisnstūri novieto virs marles taisnstūriem un gar griezummalām ar šujmašīnu nošuj, sastiprinot visas kārtas kopā. Kokvilnas auduma kreisajai pusei jābūt vērstai pret marles kārtām.

 

4. Sagatavo divas 19 cm garas plakanās gumijas.

 

          

        3.                               4.

 

5. Sašūtā taisnstūra garākās malas pārdala uz pusēm, tādā veidā atzīmējot viduslīniju. Šajā vietā taisnstūris tiks pārlocīts uz pusēm. Pie vienas taisnstūra daļas īsākajām sānmalām piešuj plakanās gumijas tā, lai to gali būtu vērsti pret auduma malām.

 

5.

 

6. Sašūto taisnstūri pārloka uz pusēm tā, lai kokvilnas labā puse atrastos iekšpusē. Sašuj kopā sānmalas, pāršujot pāri gumijas galiem. Jāievēro, ka, šujot kopā taisnstūra pēdējo malu, jāatstāj nesašūta daļa, tas ir, neliels caurums, pa kuru maska tiks izvērsta uz labo pusi.

 

6.

 

7. Masku izvērš uz labo pusi un nogludina. Tās abās malās starp gumijām izveido divas ieloces. Nogludina. Gar maskas malu visapkārt nošuj šujmašīnas vīli. Tā kā 2 kokvilnas un 8 marles kārtas veido lielu biezumu, pāri ielocēm jāšuj uzmanīgi, jo arī šujmašīnai šīs kārtas var būt par biezu.

 

7.

Masku nav pieļaujams izrotāt ar uzšuvumiem, podziņām un citiem rotājumiem, jo tie rada papildus virsmu, kur uzkrāties vīrusiem. Šī paša iemesla dēļ maskas centrālajā daļā (tieši pāri elpošanas orgāniem) nav pieļaujamas vīles.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko