Trijiem mūsu ģimenē ir muzikālā izglītība, tāpēc svētkos kopā pamuzicējam. Mūsu mājās ir 3 dažāda izmēra vijoles, ģitāra, 2 flautas, pikalo flauta, klavieres un bungu trenažieris. Pēdējos gados mūsmājās ir parādījušies daži savdabīgi ne mūzikas, bet drīzāk skaņu instrumenti.
1. Stabule ar govs raga galu. Pēc skaņas atgādina pīles pēkšķēšanu. Pirkta Pāvila Stulgas lietuviešu tautas mūzikas instrumentu muzejā Kauņā.
2. Govs raga medību taure. Tās aptuvenais vecums – vismaz 70 gadi. Medību taure palikusi mantojumā no vecvectēva, kas bijis azartisks mednieks. 3. No dažāda garuma niedrēm izgatavota stabule. Pēc skaņas līdzinās indiāņu pūšamajam instrumentam. Diemžēl stabulei nav visi 12 oktāvas toņi, tāpēc nav iespējams nospēlēt jebkuru melodiju. Pirkta Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. 4. Konservu (konkrēti – sardīņu) kārbiņas instruments. Pēc skaņas atgādina austrumu mūziku. Pirkts mākslinieka Huana Miro muzeja veikaliņā Barselonā. 5. Svilpītes. Bites svilpe pirkta Senās biškopības muzejā Lietuvā, bet garenās svilpes - Tērvetes dabas parkā. 6. Mūzikas kastīte. Griežot rokturīti, mūzikas kastīte atskaņo Ludviga van Bēthovena “Odu priekam”. 7. Svilpavnieks. Etnogrāfiskajā muzejā pirkts māla putniņš – svilpavnieks. Pateicoties 6-iem caurumiņiem, ar svilpavnieku iespējams izpūst melodijas. 8. Grabulis. Gatavots no dabas materiāliem un pēc skaņas atgādina tekošu ūdeni vai arī savstarpēju akmens berzēšanos. Nezinu, kāds ir instrumenta patiesais nosaukums un kurā valstī izgatavots. Pirkts Palangā. |
Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.
© Sanita Nikitenko |