Oktobris 2003

Ja rudenī tiek rīkotas bērnu viesības, gadalaikam atbilstoša noskaņa var parādīties arī viesību galda noformējumā.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

2003. gada vasarā žurnāla „Mājas&Dārzs” redaktorei aizsūtīju e-pasta vēstuli ar piedāvājumu sastrādāties, veidojot materiālu žurnāla sadaļai „Uzmeistaro”. Pēc apstiprinošas atbildes saņemšanas devos uz izdevniecību. Biju iedomājusies, ka mani pienākumi aprobežosies tikai ar rokdarba izgatavošanu un apraksta sacerēšanu, taču redaktore pateica, ka man būs jāstrādā kopā ar fotogrāfu Imantu Ķīkuli, un kā stilistei jāveido katram materiālam viena lielā bildes lapa. Protams, ka tas mani nedaudz biedēja, jo neko tādu iepriekš nebiju darījusi. Nebija arī neviena skolotāja, kurš pamācītu - kas un kā darāms.

Ar nedaudz drebošu sirdi augusta beigās braucu uz veikalu „KATE Mēbeles draugiem”, kur notika bildēšana oktobra žurnālam (mans pirmais darbs šajā žurnālā). Līdzi nācās ņemt ne tikai uzšūtos galda klājuma dekorus, bet arī savus traukus un galdautu. Nopirku pieskaņotā krāsā gerberas, balonus un pat dekoratīvo ķirbīti (daļa redzama fotogrāfijas kreisajā pusē). Jāatzīmē, ka par atvēruma sagatavošanu man maksāja 30 Ls. Turpmākajos žurnālos bieži vien visa summa aizgāja materiālu iegādē un transportā. Arī daudzi sīkumi, kas redzami lielajās bildēs, tika pirkti par manu naudu. Drīz vien nācās secināt, ka rakstīšana žurnālā bija kļuvusi kā hobijs nevis kā naudas pelnīšanas veids. Vienīgais labums – iegūtā pieredze, strādājot kopā ar fotogrāfu.