Gailis un vista

11.06.2019.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Tamborēšana

 

Gailis un vista izveidoti no uztamborētiem kvadrātiem.

 

Nepieciešamie materiāli

* kokvilnas diegi;

tamboradata;

šaura atlasa lentīte;

4 piešujamas actiņas vai nelielas podziņas;

sintapons (pildījumam);

šujamdiegi;

šujamadata;

mērlente;

šķēres.

 

Ķermenis (gailim un vistai)

No īsajiem stabiņiem uztamborē kvadrātu, piemēram, 12 X 12 cm. Ar šujamadatu ievelk diega galus. Kvadrātu pārloka uz pusēm pa diagonāli. Ar īsajiem stabiņiem satamborē kopā kvadrāta malas. Putna ķermenī iepilda sintaponu. Piešuj acis. Ap gaiļa galvu apsien lentīti.

 

Spārni (gailim un vistai)

Notamborē īso stabiņu joslu, piemēram, 15 cm garu un 1,5 cm platu (paraugā oranžā krāsā). Ar šujamadatu detaļā ievelk diega galus. Vienu joslas galu piešuj vienā ķermeņa pusē, otru – otrā ķermeņa pusē. Veidosies cilpiņa, lai putnu varētu pakārt.

 

Cekuls (gailim)

Notamborē 14 gaisa cilpiņas. Pēdējā gaisa cilpiņa paredzēta pacēlumam.

1. kārta: 1 īsais stabiņš; stabiņš ar 1 apmetumu; stabiņš ar 2 apmetumiem; stabiņš ar 1 apmetumu. Šādi tamborē vēl 2 reizes. Kārtu nobeidz ar 1 īso stabiņu. Ar šujamadatu detaļā ievelk diega galus un piešuj pie ķermeņa.

 

Cekuls (vistai)

Notamborē 10 gaisa cilpiņas. Pēdējā gaisa cilpiņa paredzēta pacēlumam.

1. kārta: 1 īsais stabiņš; stabiņš ar 1 apmetumu; stabiņš ar 2 apmetumiem; stabiņš ar 1 apmetumu. Šādi tamborē vēl vienu reizi. Kārtu nobeidz ar 1 īso stabiņu. Ar šujamadatu detaļā ievelk diega galus un piešuj pie ķermeņa.

 

Aste (gailim)

Izgatavo pušķīti un piešuj pie ķermeņa (a un b).

 

 

Vista.

 

 

Gailis.

 

 

Tamborēšanas pamatus skatīties šeit

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko