Uzdevums: Uzzīmēt vismaz divus interjera elementus vienotā stilā.

 

 Skolēnu darbi:

  Vecums: 8.-12. klase

 Darba ilgums: 1-2 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta papīra lapa, grafīta zīmulis, dzēšgumija, melna flomāsterveida pildspalva, krāsu zīmuļi vai flomāsteri (pēc izvēles).

 

 Metodiskie ieteikumi:

1. Skolotāja ar skolēniem pārrunā, kas ir interjers un kas ir interjera elementi.

Interjers - visu iekštelpu veidojošo sastāvdaļu apvienojums (mēbeles, dažādi telpas aksesuāri, sienas, grīda, griesti u.c.). Dotajā uzdevumā kā interjera elementi domātas mēbeles un telpas aksesuāri.

2. Lai skolēniem būtu vieglāk izvēlēties, kādus interjera elementus zīmēt, dažus no tiem var uzrakstīt uz tāfeles, piemēram, krēsls, galds, dīvāns, plaukts, spogulis, galda lampa, stāvlampa, vāze, pulkstenis, svečturis, sienas dekors, tepiķis, spilvens u.c.

3. Pirms zīmēšanas vēlreiz jāatgādina, ka interjera elementiem jābūt vienotā stilā – it kā tie būtu no viena komplekta. Tātad jāsakrīt vai nu ornamentālajiem rakstiem, dekoriem, dažādiem formu fragmentiem vai arī krāsām, ja tiek krāsots.

4. Lai izprastu, kā konstruēt mēbeles, var apskatīt zemāk ievietotos attēlus.

5. Lai zīmējuma kontūra izceltos, to var pārvilkt ar melnu flomāsterveida pildspalvu. Visbeidzot darbu akurāti izkrāso vai ietonē ar krāsu zīmuļiem. 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko