Ļoti krāšņa, ar specefektiem bagāta un zeltā mirdzoša filma par Senās Ēģiptes dieviem, kas dzīvo līdzās mirstīgajiem. Tikai dievi ir augumā lielāki, tajos rit zelta asinis un mājo dievišķīgs spēks. Tomēr izrādās, ka dieviem, tāpat kā cilvēkiem, piemīt vājības. Viņi mēdz būt alkatīgi, nodevīgi, varaskāri un egoistiski.

Līdz ar dievu Horu, kurš vēlas cīnīties ar tēva brāli Setu un atgūt Ēģiptes valdnieka statusu, bīstamā ceļojumā dodas puisis Beks – parasts mirstīgais, kura vēlme ir izpestīt no Mirušo valstības savu mīļoto. Ceļojums palīdz dievam Horam mainīties. Viņš beidzot saprot, ka dieva galvenais uzdevums ir kalpot cilvēkiem, nevis savam labumam.

Lasīju, ka filma saņēmusi kritiku par neprecīzu Senās Ēģiptes dievu un simbolikas atspoguļojumu. Es gan par to neuztraucos, jo neuztvēru filmu kā vēsturisku un mitoloģisku stāstījumu, bet kā greznu pasaku pieaugušajiem.

 

No 5 zirņiem piešķiru

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

2016. gads

Režisors: Alekss Projass