SPĀNIJA (2014./ 7 dienas)

13.12.2016.

Tēma: CEĻOJUMI Grupu ceļojumi

Monserata kalns (Montserrat)

Kalnu masīvs atrodas apmēram 50 kilometru attālumā no Barselonas.

Nosaukums “mont serrat” tulkojumā no kataloniešu valodas nozīmē „robotais kalns”. Ceļojuma aprakstā dīvainie akmens veidojumi pielīdzināti pūķa olām. Savukārt man tie atgādināja milzīgas cilvēku figūras, kas bailēs cieši piekļāvušās viena otrai. 

Uz kalna virsotnes slejas vecākais Spānijas Benediktu klosteris. Šobrīd to apdzīvo apmēram 80 mūki. Klosterī atrodas melnās Madonnas (La Moreneta) statuja, kurai tiek piedēvētas brīnumainas ārstēšanas spējas. Ja pareizi atceros, tad apmēram stundu nācās stāvēt rindā, lai varētu pieskarties šai statujai, jo, pieskaroties pie melnās Madonnas labās rokas, iedomātā vēlme piepildās.

Kalna virsotnē iespējams uzbraukt ar funikulieri. Ja vēlme pastaigāties, lejup no kalna ceļu var mērot pa taku.

 

Kūrorts Costa Brava

Apdzīvotajā vietā Roses atrodas vēsākais Spānijas kūrorts Costa Brava, jo Vidusjūra te sasilst ne agrāk kā jūnijā.

Mēs varam būt lepni par Baltijas jūras plašo liedagu, jo spāņiem daba starp stāvajiem klinšu krastiem atvēlējusi vien nelielu smilšu strēlīti. Ieraugot to mazumiņu, prāts uzmodelēja ainiņas par atpūtniekiem, kas karstākajos vasaras mēnešos viens otram kāpj virsū uz galvas.

Tūristiem tiek piedāvāts ar auto vilcieniņu izbraukt cauri pilsētai, kā arī, riņķojot starp klintīs uzceltajām privātmājām, uzbraukt piekrastes augstākajā virsotnē.

 

Kadakesa (Cadaques)

No kūrorta Costa Brava līdz nelielajai kūrortpilsētiņai Kadakesa, kas atrodas netālu no Francijas robežas, labos laikapstākļos iespējams aizbraukt ar tūristu kuģīti (kartē ceļš atzīmēts ar zilu līniju).

Kadakesa bijusi mākslinieka Salvadora Dalī iemīļotākā dzīvesvieta, kur viņš ar pārtraukumiem uzturējies no agras bērnības. Daudzu Dalī gleznu fonā attēlota jūra un klintis, kuras bija redzamas no piekrastes.

Piekrastes ainava.

Glezna "Mīkstie pulksteņi".

Šobrīd Dalī mājā iekārtots muzejs. Diemžēl mūsu ekskursijas grupa turp negāja, jo bija atvēlēts pārāk maz laika pilsētiņas apskatei.

Nezinu, kāpēc Dalī māju no ārpuses apsēdušas skudras,

jo šiet kukaiņi viņam nekad nav patikuši.

Ģēnijs - tā Salvadors Dalī sevi dēvēja.

Vēl viens ievērības cienīgs Kadakesas apskates objekts  - pilsētas katedrāle ar greznu altāri.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Lai ceļojuma apraksts būtu pilnīgāks, izmantoti Google maps karšu fragmenti.

 

Iepriekš “dārziņus” uz daudzstāvu māju jumtiem biju redzējusi tikai filmās.

 

 

Aprīlis un mandarīni kokā. Tikai žēl, ka šķirne, kura domāta nevis ēšanai, bet apstādījumiem. Neesot garšīgi.

 

 

Pie mums tūristi savus iniciāļus atstāj uz alu sienām, bet Spānijā – uz kaktusiem.

 

 

Vīna darītavas vīnogu lauki.

 

 

Visu laiku domāju, ka Karlsons dzīvo Stokholmā. Izrādās, ka arī vienā Spānijas pilsētiņā. Tajā reizē, kad ciemojāmies, viņam bija veļas diena.

 

 

Spānijā redzēju lidināmies papagailīšus brīvā dabā. Pie mums tādi nopērkami Zoo veikalos.

 

 

Bruģa raksts.

 

 

Nesen bija mode apadīt kokus. Vienā Spānijas pilsētā nu ir jauna mode - aptamborēt laternu stabus.

 

 

Braucot ar kuģīti gar klintīm, izbaudījām atrakciju. Kuģītis piestājās pie klints alas, it kā taisītos tajā iepeldēt iekšā. 

 

 

Salvadora Dalī pēdējā glezna.

 

 

Barselonā nav tādu kapavietu, kā pie mums. Cilvēki tiek glabāti klintī izveidotos “plauktos”. Klints no tāluma izskatās, it kā būtu noklāta ar mozaīkas gabaliņiem.