Tekstilkrāsu flomāsteri

Ir divu veidu tekstilkrāsu flomāsteri. Pirmie tiek dēvēti par pūšamajiem, jo krāsu uz auduma uzsmidzina, pūšot flomāsterā, bet otrie līdzinās parastajiem flomāsteriem, ar kuriem tiek zīmēts uz papīra. Tikai informācija uz kastītes iepakojuma liecina, ka flomāsteri domāti zīmēšanai uz auduma. Tekstilkrāsu flomāsteri ir vislabākās tekstilkrāsas pašiem mazākajiem māksliniekiem.

Ar pūšamajiem flomāsteriem uz auduma var gan zīmēt, gan krāsu izsmidzināt pūšot.

 

Tekstilkrāsu flomāsteri pēc izskata līdzinās flomāsteriem, ar kuriem tiek zīmēts uz papīra.

 


 

Škidrās tekstilkrāsas

Ir divu veidu šķidrās tekstilkrāsas. Vienas paredzētas jebkura veida auduma apgleznošanai, bet otras domātas zīda apgleznošanai. Krāsu uz auduma klāj ar otu. Ja iecerēts zīmēt attēlu, tad, lai krāsas neizplūstu, izmanto kontūrkrāsu. Tā pildīta tūbiņā ar smailu uzgali. Kontūru velk, uzmanīgi spiežot tūbiņu un zīmējot tieši uz tekstila.

Tekstilkrāsa zīdam.

Izmantota bezkrāsaina kontūrkrāsa.

 


 

Pulverveida tekstilkrāsas

Pulverveida tekstilkrāsas paredzētas auduma batikošanai un krāsošanai. Pirms lietošanas tās jāizšķīdina vārošā ūdenī. Krāsojot kokvilnu, krāsai pievieno 1 ēdamkaroti sāls uz katru litru ūdens, bet  krāsojot dabīgo zīdu – 2 ēdamkarotes galda etiķa.

 


 

Tekstilkrāsas ar apjoma efektu

Ar šīm krāsām iespējams panākt nelielu apjoma efektu. Tā kā krāsa pildīta tūbiņā ar smailu uzgali, tad, spiežot tūbiņu, zīmē tieši uz auduma. Ar krāsu jāstrādā uzmanīgi, jo tā žūst lēni (vismaz 6 stundas) un var izsmērēties.

 


 

IEVĒROT !

 Tā kā tekstilkrāsu no apģērba nav iespējams izmazgāt, krāsošanas procesu labāk veikt darba drēbēs.

 Ja tiek apstrādāts jau gatavs apģērbs, starp tā virsējo kārtu un apakšējo kārtu, lai neizsūktos cauri krāsa, ievieto avīzi.

 Ar tekstilkrāsu zīmējumu var nomaskēt uz iemīļota tērpa radušos neizmazgājamos traipus, pārvēršot defektu efektā.

 Kad pēc auduma krāsošanas krāsas ir nožuvušas, tās nostiprina, audumu nogludinot pa kreiso pusi (gludeklim 2. režīms).

 Apgleznotos apģērbus var mazgāt ar krāsainu audumu mazgāšanai domātiem līdzekļiem. Dabiskais zīds jāmazgā ar rokām siltā ūdenī, neberžot audumu.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

80. – tajos gados veikalos varēja iegādāties tikai pulverveida tekstilkrāsas, kuras izmantojām apģērbu batikošanā, tāpēc, lai apgleznotu savu šūto lina somu, izmantoju eļļas krāsas. Toreiz, būdama padsmitniece, izprātoju, ka, ja jau gleznas tiek gleznotas ar eļļas krāsām uz lina audekla un iztur vairākus gadu simtus, tad arī mans gleznojums uz somas būs noturīgs. Nu jau soma izturējusi 30 gadus!