Sagatavošanās
2008. gada vasaras sākumā nolēmu, ka beidzot pienācis īstais laiks bērnus (meitai – 9, bet puikam – 6 gadi) aizvest uz Dānijas Legolandi. Plauktā atradu no 2000. gada žurnāla "Mans Mazais" izplēsto ceļojuma aprakstu ar dažām bildēm. Jau toreiz, kad meita bija tikai 2 gadiņus veca, zināju, ka mūsu ģimene turp kādreiz aizbrauks.
Legolandes parks atrodas Dānijas pilsētā Bilundā (Billund). 2008. gada pavasarī aviokompānija Air Baltic atklāja tiešo reisu uz Bilundu, tāpēc ceļš uz Legolandi kļuva ātrāks. Iepriekš, kad par šo reisu nezināju, biju domājusi ceļot ar mašīnu un prāmi. Tas būtu ilgāk, nogurdinošāk (īpaši bērniem) un arī dārgāk. Lidmašīna uz Bilundu lidoja 2 reizes nedēļā: ceturtdien un svētdien. Biļetē norādītais lidojuma ilgums 1 stunda 50 minūtes. Reāli gaisā tiek pavadīta 1 stunda 20-30 minūtes. Bērni par to tikai priecājās, jo uz mūsu laukiem Latgalē jābrauc ilgāk kā 3 stundas.
Meklējot internetā informāciju par Legolandi, uzgāju tūrisma biroju, kas piedāvāja 4 dienu braucienu uz Legolandi. Caur tūrisma biroju iegādājos aviobiļetes un rezervēju 3 naktis ** viesnīcā Zleep Billund (tā bija vislētēkā viesnīca Bilundā). Par aviobiļetēm (2 pieaugušie un 2 bērni) samaksāju 496.80 Ls. Par 3 naktīm viesnīcā un par 3 brokastīm samaksāju 250 Ls. Pirmajā momentā šķita ļoti dārgi, bet atrodoties viesnīcā, redzēju reklāmas stendu, ka brokastis vienam cilvēkam maksā 59 kronas (~ 6 Ls). Vēl ceļojumu birojs piedāvāja ceļojuma apdrošināšanu uz 4 dienām (8.81 Ls).
Parks bija atvērts no 15. marta līdz 26. oktobrim. Visaktīvākais periods ir tikai vienu mēnesi – no 7. jūlija līdz 8. augustam. Tad atrakcijas strādā no 10 līdz 20, bet parks slēdzas ciet 21. Šajā mēnesī parkā ir vairāk šovu (teātra un cirka izrāžu) nekā citā laikā. Darba laiku var apskatīt Legolandes mājas lapā. Kad pasūtīju aviobiļetes, izvēlējos augusta sākumu. Tad vēl nezināju par Legolandes darba laiku. Mums sanāca diezgan veiksmīgi, jo paspējām 7. un 8. augustā redzēt dažas pēdējās šova izrādes, kā arī atrakcijās piedalīties līdz pulksten 20.00. Savukārt 9. un 10. augustā atrakcijas beidza strādāt 18 (tas šķita par ātru), bet parks vērās ciet 20.
Dienu pirms lidojuma vīrs internetā mēģināja noskaidrot, kur īsti atrodas viesnīca Zleep Billund. Skatījāmies vairākos saitos kartes (arī satelīta bildi), bet īsti nesapratām, jo viesnīcas logo atradās uz autostāvvietas līdzās lidlaukam. Teksts vēstīja, ka uz viesnīcu no lidostas var aiziet kājām. Izprintējām karti ar cerību, ka viesnīcu nebūs grūti atrast.
Izpētīju kārtīgāk arī Legolandes mājas lapu. Izprintēju šovu aprakstus. Tikai tad pamanīju, ka tajā gadā Legolande svinēja 40 gadu jubileju (dibināta 1968. gadā). Pēc cenu lapas sarēķināju, ka vienas dienas ieejas biļete mums visiem četriem izmaksātu ~ 94 Ls. Tika piedāvātas arī 2 dienu biļetes ar atlaidēm. Man šķita piemērotāka sezonas biļete (Season Pass). Ar to Legolandi iespējams apmeklēt visu sezonu (marts – oktobris) un cena ir apmēram 2 reizes lielāka par 1 dienas biļetes cenu. Tā mēs varētu 4 dienas Legolandi apmeklēt par 2 dienu biļešu cenu.
Bilundas lidosta un viesnīca
No Rīgas lidostas izlidojām 11.50. Tā kā Dānijā pulkstenis jāpagriež par 1 stundu atpakaļ, Bilundā ielidojām 12.40.
Izrādījās, ka viesnīca tiešām ir bakus lidostai. Iznākot ārā no lidostas ēkas (termināla), jāpagriežas pa kreisi. Apmēram 100 m attālumā redzama pelēcīga 4-stāvu celtne. Viesnīcas nosaukums gan no tāluma nav izlasāms. Redzams tikai dzeltens taisnstūris ar uzrakstu ZZZ. Ieeja viesnīcā no otras puses.
Viesnīcas numuriņos varēja ieiet no pulksten 14, tāpēc nedaudz uzgaidījām. Lai arī kā cerējām, pusdienas viesnīcā nevarēja paēst, jo restorāns piedāvāja tikai brokastis.
Kad viesmīle pateica, ka istaba atrodas 1. stāvā, apjuku, jo norādītajā virzienā bija redzami vien restorāna galdiņi. Piemirsu, ka mēdz būt arī 0 stāvs.
Istabas durvis atslēdzās ar plastikāta karti, kuru izmanto arī elektrības ieslēgšanai. Visas spuldzes ir ekonomiskās, tāpēc sākumā šķiet, ka nav pietiekami gaišs. Nelielajā istabā atradās: trīsvietīga divstāvu gulta, papildus matracis ceturtajam, galdiņš, krēsls, TV, pakaramie, dušas telpa, dvieļi, šķidrās ziepes. Šampūns gan nebija.
No sākuma baidījos, ka lidmašīnas traucēs gulēt, taču skaņas izolācija ir tik laba, ka nedzirdējām ne kaimiņus, ne gaitenī staigājošos, ne lidmašīnu troksni.
Pēdējā dienā no istabiņas bija jāizvācas līdz pulksten 11. Mantas atstājām viesnīcas bagāžas telpā un līdz vēlai pēcpusdienai dzīvojāmies pa parku.
Uz lidostu gājām laicīgi, zinādami, kādas Rīgā ir rindas. Te viss bija daudzreiz ātrāk un vienkāršāk. 10 minūšu laikā mēs jau bijām saņēmuši biļeti un izgājuši mantu pārbaudi. Izlidojām 10. augustā (svētdien) pulksten 19.20. Rīgā bijām pulksten 22.00.
Ceļš uz Legolandi
No viesmīles galdiņa var paņemt Bilundas karti. Pie viesnīcas stāv velosipēdi. Iespējams, ka tos var izīrēt. Mēs nolēmām iet kājām. Līdz parkam raitā solī ejamas apmēram 25 minūtes.
Izejot no viesnīcas, jāpagriežas pa kreisi. Tā kā visapkārt ir klajš lauks, aiz līkuma tālumā redzama Legolandes sēta. No viesnīcas līdz lielceļam nebija gājēju celiņa, tāpēc gājām pa zālīti. Vienu vakaru, kad lija lietus, nācās iet pa ceļu. Tad nožēloju, ka nebiju paņēmusi atstarotājus.
Pie lielceļa jāpagriežas pa kreisi. Tur ir ceļš gājējiem un riteņbraucējiem. Ejot tikai jāraugās, vai no aizmugures nebrauc riteņbraucēji. Tālāk jāiet līdz krustojumam un pie parka sētas jāpagriežas pa kreisi. Arī te gabaliņš jāpaiet, lai tiktu līdz galvenajai ieejai.
Uzraksts virs ieejas parkā.
Biļešu iegāde
Pie ieejas ir vairākas kases. Vienā kasē nopirkām sezonas biļetes par 1760 kronām (~ 170 Ls). Mums tika iedota parka karte angļu valodā (to parkā par velti var dabūt pie katras atrakcijas) un četras biļetes, ar kurām tikām parkā. Tālāk bija jāiet uz Informācijas telpu (pie ieejas pa kreisi). Te aizpildijām anketu (vārds, uzvārds, mājas adrese, e-pasta adrese, telefona numurs). Mūs visus četrus nofotografēja un 10 minūšu laikā bijām tikuši pie Season pass plastikāta kartītēm.
Fotoaparāts.
Tika reklamēts, ka ar Season pass kartēm ir atlaides. Tas ir reklāmas triks, jo gan norādītajā ēstuvē, gan Lego veikalā šīs kartes nedarbojās jūlija un augusta mēnešos. Kartes darbojās tikai nelielā veikaliņā Lego Market, kurā varēja iegādāties iepriekšējo sezonu preces.
Ēstuves
Lai arī bērni uzreiz gribēja skriet uz atrakcijām, nolēmām vispirms ieturēt pusdienas. Iedotajā parka kartē pamanījām, ka pie ieejas ir restorāns Family Buffet. Mēs “uzķērāmies” uz reklāmas, ka restorānā ar Season pass ir atlaides.
Iegājām restorānā pa blakus ieeju, tāpēc neredzējām cenas. Pie ieejas mūs apstādināja pārdevēja un pajautāja, kādu dzeramo vēlamies, cik pieaugušie būs, cik bērni un kādā vecumā bērni. Tad mums pateica cenu. Zināju, ka Dānija ir dārga valsts, bet tajā mirklī es biju šokā, jo pusdienas ģimenei izmaksāja 516 kronas (~ 51 Ls!). Atteikt bija neērti.
Restorāna Family Buffet iekārtojums.
Šis restorāns nedaudz atgādina mūsu Lido, tomēr nav tik garšīgi kā pie mums. Vispirms jāsamaksā noteikta summa, bet pēc tam ņem, ko gribi un cik gribi. Mēs tā arī darījām. Pēc pusdienām apēdām pat vairākas saldējuma porcijas. Salvetēs ietinām un līdzi paņēmām maizītes (bubļikus) vakaram. Kad izgājām no restorāna, pamanīju cenrādi: pusdienas pieaugušajam - 139 kronas (~14 Ls), bērnam – 79 kronas (~ 8 Ls). Dzeramie jāpērk atsevišķi. Tējas krūze maksā 20 kronas (~ 2 latus).
Iespējams, ka pilsētā ēšana izmaksātu lētāk, bet mēs nevēlējāmies zaudēt laiku, jo atbraucām uz atrakciju parku nevis, lai skraidītu pa pilsētu, meklēdami lētāko ēstuvi vai veikalu.
Tā kā parkā ir ap 10 dažādu ēstuvju, nākošajā dienā nolēmām pusdienot lētākā vietā. Diemžēl lētākas ir tikai ātro uzkodu ēstuves (Makdonalda varianti). Viena porcija frī kartupeļu ar vistu un salātiem – 62 kronas (~ 6 Ls), 0,5 l ūdens pudele – 17 kronas (~ 1,7 Ls). Šoreiz sanāca lētāk – ap 30 Ls. Taču bērni lielāko porcijas daļu neapēda, jo viņiem negaršo šāda pārtika. Ar vīru nolēmām, ka labāk maksāsim dārgāk, toties bērni vienu reizi dienā būs paēduši normālu pārtiku. Tā nu atlikušās divas dienas atkal pusdienojām restorānā Family Buffet.
Tā kā Legolandes parkā pārtikas veikalu nav, katru rītu pēc brokastīm no ēdnīcas uz istabiņu aiznesām jogurtu un dažas maizes šķēles vakariņām. Viesnīcā bija iespēja (aparātā) nopirkt tējas krūzi par 10 kronām (~ 1 Ls).
Redzēju, ka daudzi dāņi līdzi uz parku paņēmuši maizītes un dārzeņus. Viņi pusdienoja speciālā vietā, kas paredzēta piknikam. Acīmredzot arī vietējiem Legolandes ēstuves šķiet par dārgu.
|
Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.
© Sanita Nikitenko |
||||||||
Aizkulises
Novērtējuma apzīmējumi:
Katru gadu Legolandē tiek uzstādītas jaunas atrakcijas un veikti uzlabojumi. Kaut arī mūsu ģimene Legolandi apmeklēja samērā sen - 2008. gadā, ceru, ka mans apraksts palīdzēs labāk saplānot iecerēto braucienu. Ja vēlme parku izstaigāt pilnībā, nepieciešamas vismaz 2 pilnas dienas, jo parkā laiks paiet ātri. Trešajā dienā mēs uzstādījām personīgo rekordu, - pa visu dienu (8 stundu garumā) piedalījāmies 20 pasākumos. Ja kāds domā, ka pieaugušajiem te nebūs ko darīt, tad nomierināšu – būs gan. Abi ar vīru uz parku paņēmām līdzi lasāmvielu, lai sēžot uz soliņa un gaidot, kamēr bērni izpriecājas atrakcijās, mums būtu, ko darīt. Tā arī lasāmvielu nonēsājām līdzi, jo arī mums te bija interesanti. Šajās četrās dienās abi kļuvām trīsdesmit gadus jaunāki un ar azartu izbaudījām visus padomijas bērnībā liegtos priekus. Tik daudz emocijas, prieka un jaunu sajūtu! Noteikti nevajag žēlot naudu fotogrāfijām, kuras tiek bildētas straujās un bailīgās atrakcijās. Mums mājās tādas ir divas. Vienmēr tās skatoties, pārņem patīkamas atmiņas. Tik smieklīgas baiļu grimases ... Uzskatu, ka izvēlējos ļoti piemērotu laiku braukšanai uz Legolandi. Bērni bija tieši tādā vecumā, lai paliktu atmiņā paši labākie iespaidi. 9 un 6 gadi – ne par maz un ne par daudz. Vīrs piedāvāja uz Legolandi vēlreiz aizbraukt 2013. gada vasarā, taču es nolēmu, ka to nevajag darīt, jo atmiņas vēl pavisam svaigas un otrais brauciens nekad vairs nav pirmais, jo otrajā reizē viss jau ir zināms un nav vairs nekāda pārsteiguma. Nolēmām, ka uz Legolandi nākotnē savus bērnus labāk lai aizved mūsu bērni.
Pēc Legolandes apmeklējuma puika mājās izveidoja Lego muzeju. Te būs daži muzeja eksponāti. Muzeja izkārtne.
Papīra gofrētājs.
Nešpetnis.
Ak, salūzusi mašīna!
Policija ir visur!
Galda spēle.
Mini figūriņas. |