12

Komandu  sacensības

Nr.

Nosaukums

Inventārs vienai komandai

Noteikumi un zīmējums

 

1.

Jāņu basketbols.

Spainis;

maza bumbiņa.

No iepriekš atzīmēta attāluma katrs komandas spēlētājs spainī 3 reizes met bumbiņu. Katrs trāpījums ir 1 punkts. Uzvar komanda, kurai vairāk punktu.

 

2.

Lecīgie Jāņu bērni.

Vidēji liela bumba;

spainis (kā attāluma atzīmes vieta).

Komandas dalībnieki līdz atzīmes vietai (piemēram, spainim) un pēc tam atpakaļ lec ar bumbu, kas ievietota starp kājām ceļgalu līmenī. Uzvar komanda, kura stafeti veic visātrāk.

 

3.

Jāņu vainaga deja.

Piepūsts peldriņķis;

piepūsta peldbumba;

spainis (kā attāluma atzīmes vieta).

Komandas dalībnieks ap vienu kāju apliek peldriņķi, bet ar otru kāju sper peldbumbu. Ar rokām peldriņķi pieturēt nedrīkst. Tā tiek līdz atzīmes vietai (piemēram, spainim) un pēc tam atpakaļ. Uzvar komanda, kura stafeti veic visātrāk.

 

4.

Ložņājošā čūska papardēs.

8 – 12 vienreiz lietojamās  plastmasas bļodiņas;

birste;

maza bumbiņa;

spainis (kā attāluma atzīmes vieta).

Plastmasas bļodiņas novieto ar vienādiem atstatumiem vienu aiz otras garā rindā. Komandas dalībnieks ar birsti sit bumbiņu uz priekšu un izlodā starp plastmasas bļodiņām. Tā tiek līdz atzīmes vietai (piemēram, spainim) un pēc tam atpakaļ. Uzvar komanda, kura stafeti veic visātrāk.

 

5.

No Jāņu ugunskura bēgošās raganas.

Birste;

spainis (kā attāluma atzīmes vieta).

Uz birstes kāta „uzsēžas” 3 - 4 komandas dalībnieki un lec vai skrien līdz atzīmes vietai (piemēram, spainim) un pēc tam atpakaļ. Uzvar komanda, kura stafeti veic visātrāk.

 

6.

Laimīgā roka.

Aukla;

10 knaģi;

spainis;

10 salocītas lapiņas: uz vienas uzraksts „uzvara”, bet uz pārējām deviņām - „turpini”. Inventārs paredzēts divām komandām.

Divi vadītāji rokās tur nostieptu auklu. Ar 10 knaģiem pie auklas piestiprinātas papīra lapiņas tā, lai nav redzami uzraksti. Līdzās vadītājiem atrodas spainis. Dalībnieki pēc kārtas pieskrien pie auklas un paņem vienu papīra lapiņu. Tā komanda, kura pirmā izvelk lapiņu ar uzrakstu „uzvara”, pirmie beidz spēli. Spainī tiek iesviesti no auklas noņemtie knaģi un nederīgās (izlasītās) papīra lapiņas.

 

12

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoAizkulises

Pirms brauciena pie radiem svinēt Jāņus, man tika iedalīts atbildīgs pienākums - sagatavot sacensības, kurās piedalās gan bērni, gan pieaugušie. Tas nebija nemaz tik vienkārši.

Nepieciešamo inventāru individuālajām sacensībām un divu komandu sacensībām iegādājos veikalā:

2 peldriņķi;

2 peldbumbas;

2 vidēja lieluma bumbas;

2 mazas bumbiņas;

2 birstes ar noskrūvējamu kātu;

2 spaiņi;

plānas sieviešu zeķubikses;

20-30 vienreizlietojamās plastmasas bļodiņas;

aukla;

10 knaģi;

10 salocītas lapiņas: uz vienas uzraksts „uzvara”, bet uz pārējām deviņām - „turpini”.

No individuālajām sacensībām visatraktīvākā ir lekšana pāri zeķubiksei. Vienu minūti tā nolēkāt ir diezgan grūti, jo zeķubikses staipīgas, bet bumba kā smaguma centrs traucē lekt.

Komandu sacensībās visjautrākās ir „Jāņu vainaga deja” un „Lecīgie Jāņu bērni”.

Katram sacensību dalībniekam līdz ar saldumu balvām tika pasniegta kaklā pakarama papīra medaļa ar Jāņu vainaga attēlu.

Šāda veida sacensības jautrāku padarīs arī bērnu dzimšanas dienu (skat. „Olimpiskā dzimšanas diena”).