Dzimšanas dienas uzdevums16.10.2015.

Tēma: SVĒTKIPatīkami pārsteigumi

Pusaudžu vecumā priekšroka tiek dota draugiem. Tā kā pusaudžu dzīves pieredze nav liela, viņi vēl neizprot, ka ne visi viņu paziņas, kuri tiek dēvēti par draugiem, ir īsti draugi. Un tad dzīve izspēlē kādu negaidītu, neierastu situāciju, kurā viss nostājas pa plauktiņiem. Bieži vien tas pusaudža dzīvē ir tāds kā pakāpiens attīstībā uz augšu, jo viņš sāk labāk novērtēt cilvēkus. Viņš sāk saprast, kādam tad jābūt īstam draugam.

Tā kā jautājums par īstiem draugiem pēdējos mēnešus izskanēja arī manas meitas sarunās, nolēmu septiņpadsmit gadu jubilejā viņai uzdāvināt savdabīgu dāvanu – īpašību uzskaitījumu, kādas piemīt īstiem draugiem. Lai katra īpašība tiktu kārtīgi izlasīta un apdomāta, dāvanu pasniedzu kā uzdevumu. Jubilāram jāsalīmē ziediņš, uz kura ziedlapiņām uzrakstītas īpašības.

 

Īsti draugi     

tev neliek mainīties, jo pieņem tādu, kāda esi

ar tevi var runāt par jebkādām tēmām

glabā daudz kopīgu atmiņu

atbalsta tevi grūtā brīdī

par tevi zina daudz vairāk nekā citi

var kopā paklusēt un neko nedarīt

tevi dzird un saprot

bez skaudības priecājas par taviem panākumiem

tevi dara laimīgu

maigi norāda uz tavām kļūdām

ir uz mūžu

tevi mudina attīstīties

nekad nemelo

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko