Materiāli un piederumi

Filcs (1) ir blīvs materiāls, kas veidots no saveltas vilnas. Tā kā filcs nav ne austs, ne adīts, tas neārdās. Vienīgais no kā jāuzmanās - filcu nedrīkst stiept, jo tādā gadījumā tas var tikt deformēts, kļūstot vietām plānāks. Vēl jāatceras, ka bieži lietojot, filcs var sapūkoties. Rokdarbu veikalos nopērkami dažādu krāsu un biezumu filci.

1

Sintapons ir balts, pūkains, mīksts sintētisks materiāls, kas atgādina vati. Visbiežāk to izmanto virsapģērbu oderēs vai spilvenu un segu pildījumos. Sintaponu var iegādāties audumu veikalā. Jāatceras, ka pirms sintapona iepildīšanas detaļā, tas jāizplūkā. Savukārt šaurākajās detaļas vietās sintapona piciņas jāiebīda ar tamboradatas otru galu.

Gatavojot brošas, tiek izmantotas saspraudes (2), kas nopērkamas rokdarbu veikalā. Tās ir dažāda lieluma. Labāk pirkt saspraudes, kuru adatiņa tiek nofiksēta, lai nejauši neattaisītos vaļā.

2

Pērlīšu adata (3) ir līdzīga šujamadatai, tikai smalkāka. Uz tās iespējams savērt pat mazas pērlītes.

3

 

 

Dūrienu veidi

Sadiegumdūriens

 

Kātu dūriens

Mašīndūriens

 

Slīpais atšuvumdūriens

 

Cilpu dūriens

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko