Apjoma attēlošana ģeometriskam objektam bez šķautnēm20.04.2023.Tēma: SKOLA → Vizuālā māksla → Vizuālā māksla. ĢEOMETRISKIE OBJEKTI
1. Skolotāja sagatavo uzstādījumu tā, lai ģeometriskais objekts tiktu apgaismots. 2. Skolotāja izstāsta par gaismēnām (tonālajām attiecībām). Gaisma (tiešā gaisma) atstarojas priekšmeta virsmā, kas pavērsta pret gaismas avotu. Pusēna (slīdošā gaisma) ir ēna, kas redzama maz apgaismotā priekšmeta virsmas daļā. Pašēna vērojama priekšmeta neapgaismotajā daļā, ko gaismas stari tieši neskar. Krītošā ēna ir ēna, ko veido pats priekšmets, aizsedzot gaismu. 3. Tā kā konusa virsma ir ieapaļa, gaismas un ēnas robeža nav precīza. Tonējumam jābūt pakāpeniskam. 4. Vistumšākā parasti ir krītošā ēna, bet viskontrastainākā vieta - gaismēnas robeža. Vēl jāievēro, ka zīmējumā jāizvairās no priekšmeta un ēnas kontūrām.
|
Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.
© Sanita Nikitenko |