Uzdevums. Uzzīmēt divas telpiskas mēbeles un vismaz vienu telpas aksesuāru vienotā stilā.

 

 Skolēnu darbi:

     

  Vecums: 8.-12. klase (kā paraugi izmantoti 8-tās klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 2 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta papīra lapa, grafīta zīmulis, dzēšgumija, melna flomāsterveida pildspalva, krāsu zīmuļi vai flomāsteri (pēc izvēles).

 

 Metodiskie ieteikumi:

1. Zīmējumā jāparādās vismaz divām mēbelēm, piemēram, dīvānam, gultai, galdam, skapim, bufetei, krēslam u.c. Jābūt uzzīmētam vismaz vienam telpas aksesuāram. Kā telpas aksesuārs šajā uzdevumā domāts: glezna, galda lampa, stāvlampa, spogulis, pulkstenis, vāze, svečturis, sienas dekors, spilvens, tepiķis u.c.

3. Pirms zīmēšanas vēlreiz jāatgādina, ka interjera elementiem jābūt vienotā stilā – it kā tie būtu no viena komplekta. Tātad jāsakrīt vai nu ornamentālajiem rakstiem, dekoriem, dažādiem formu fragmentiem vai arī krāsām, ja tiek krāsots.

4. Lai izprastu, kā konstruēt mēbeles, var apskatīt zemāk ievietotos attēlus.

5. Lai zīmējuma kontūra izceltos, to var pārvilkt ar melnu flomāsterveida pildspalvu. Visbeidzot darbu akurāti izkrāso vai ietonē ar krāsu zīmuļiem. 

 

 Piezīme.

Šis uzdevums tika sagatavots  8-tās klases skolēniem attālinātās mācīšanās laikā 2021. gada martā. Kā paraugi izmatoti darbi, ko fotografējuši paši skolēni.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko