Skolas gaiteņos tā, lai iepriekš bērni nebūtu pamanījuši, izveido piecas vilcieniņa stacijas. Katrā stacijā kādam pieaugušajam jānovada spēle.

Lai zinātu, kur atrodas pirmā stacija, vadītājs bērniem uzdod jautājumu: „Kas tas ir - balta zeme ar melnām sēklām. Šajā stacijā to ir ļoti, ļoti daudz.” Atbilde: "Grāmatas." Tātad stacija atrodas pie skolas bibliotēkas. Visi skolēni sastājas viens aiz otra. Tas, kurš pirmais pasaka pareizo atbildi, vada vilcieniņu līdz stacijai.

 

1.stacija - Skolas bibliotēka

Spēles nosaukums

Inventārs

Noteikumi 

 

"Svētku apģērbs"

 

Avīzes;

2 garas šņores;

vairāki knaģu komplekti;

2 atkritumu maisi (papīriem);

2 groziņi (knaģiem).

 

Bērni sadalās divās komandās ar vienādu cilvēku skaitu. Katrai komandai iedod prāvu kaudzīti ar avīzēm un knaģus. Tiek dotas 3 vai 4 minūtes. No avīzēm jāizplēš apģērba gabali un jāsakarina uz šņores. Palagi un spilvendrānas, respektīvi, taisni gabali, neskaitās. Šnoru galus tur četri pieaugušie. Kura komanda pakarinās vairāk apģērbu?

Pēc spēles abām komandām tiek iedalīti atkritumu maisi, kuros viņi samet saplēstās avīzes un 2 groziņi, kuros samet knaģus. Kuram veiksies ātrāk? Lai interesantāk, atkal var uzņemt laiku.

 

Pēc spēles vadītājs uzdod jautājumu, lai noskaidrotu, kur atrodas otrā stacija. Ja skolā ir apgleznotas sienas, tad var pajautāt par konkrētu tēlu, piemēram, jautājums: „Kur mūsu skolā dzīvo Rudais kaķis?” 

 

2.stacija - Rudais kaķis

Spēles nosaukums

Inventārs

Noteikumi 

 

"Sniega bumbas"

 

2 birstes;

2 nelielas bumbiņas.

 

Bērni sadalās divās komandās, piemēram, meitenes un zēni. Katrai komandai piešķir vienu birsti un vienu nelielu bumbiņu. Ar birsti bumbiņa jāaizripina līdz noteiktai atzīmei (piemēram, apkārt kolonnai vestibilā) un tad jāatripina atpakaļ, nododot birsti un bumbiņu nākamajam komandas spēlētājam. Kura komanda uzvarēs?

 

 

Pēc spēles, lai noskaidrotu trešo staciju, visi sastājas aplī. Vadītājs - apļa vidū. Bērni viens pēc otra sauc pēc kārtas ciparus, bet ar nosacījumu, ka visu ciparu vietā, kuri dalās ar 3 vai kuros ir cipars 3, jāpalecas un jāsaka: "Hop!". Piemēram: viens, divi, hop, četri, pieci, hop ...  Kurš kļūdās, izstājas. Uzvarētājs ir vilciena vadītājs un viņam tiek pateikts nākamais vilciena pieturas punkts.

 

3.stacija -  Televizors pie skolas ieejas

Spēles nosaukums

Inventārs

Noteikumi 

 

"Ledus gabali"

 

 

Avīzes;

mūzika.

 

Uz grīdas izklāj avīzes. To ir aptuveni uz pusi mazāk nekā dalībnieku. Visi mūzikas ritmā kustās, dejo, pārvietojas. Līdzko mūzika apklust, jānostājas uz avīzes ar abām kājām. Uz vienas avīzes var stāvēt vairāki spēles dalībnieki. Tas, kurš nepaspēj nostāties vai nespēj nostāvēt uz avīzes, no spēles izstājas. Darbību atkārto, pa vienai avīzei noņemot nost. Beigās avīzes var tikt salocītas arvien mazākas. Uzvar tas, kurš palicis pēdējais.

 

Spēles uzvarētājam tiek iedota zīmīte ar nākamās stacijas atrašanās vietu. Viņš ir vilciena vadītājs.

 

4.stacija – Vestibils pie klases telpas

Spēles nosaukums

Inventārs

Noteikumi 

 

"Vēderdejas"

 

 

Birste;

mūzika.

 

Divi pieaugušie rokās horizontāli tur birstes kātu (latiņu). Visi spēles dalībnieki pēc kārtas lien zem tā (var ar vēderu pa priekšu). Birstes kātu laiž arvien zemāk. Spēles dalībnieki var pietupties ceļgalos, bet uz vēdera līst nevar un birstes kātam pieskarties arī nevar, jo tad no spēles jāizstājas. Fonā var skanēt kāda jautra mūzika.

 

Pēc spēles visi skolēni velk lozes. Tikai vienā no tām ir atrodams nākamās stacijas nosaukums. Laimīgās lozes īpašnieks ir vilciena vadītājs.

 

5.stacija – Zāle, kurā noritēja klases vakara svinīgā daļa

Spēles nosaukums

Inventārs

Noteikumi 

 

"Maiss ar pārsteigumiem"

 

 

Liels maiss;

dažādas uzvelkamas lietas; 

mūzika.

 

Bērni sastājušies aplī. Skan mūzika, un maiss tiek padots pa apli. Mūzika apklust un tas, pie kura paliek maiss, neskatoties no maisa izvelk vienu lietu. Uzvelk to mugurā vai uzliek galvā. Tā maiss ceļo, kamēr paliek tukšs. Beigās tiek izveidota kopbilde.

 

Pēc šīs spēles tiek dalītas Ziemassvētku dāvanu paciņas. 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Pasākums tika gatavots 4. klases skolēniem. Tas bija pirmais gads, kad uz dēla klases vakaru neieradās Ziemassvētku vecītis. Pēc bērnu priekšnesuma, ko noskatījās uzaicinātie vecāki, tika nolasīta Ziemassvētku vecīša vēstule. Vēstulē vecītis izskaidroja, kāpēc nav varējis ierasties. Tās nobeigumā viņš rakstīja: „... Par labajiem darbiem, ko esat darījuši gada garumā, es visu zinu, tāpēc sūtu Jums pārsteigumus, ko saņemsiet Jautrā vilcieniņa stacijās. Sekojiet norādījumiem!”