Sanita Nikitenko

„Pirkstiņdarbi radošām meitenēm un puikām”

Grāmatu sērija „Veiklo pirkstiņu skola”

Apgāds „Zvaigzne ABC”; 2017. gads; 127. lpp.

 

 

Apraksts

Grāmatā piedāvāti apmēram 300 vienkārši rokdarbi visam gadam, kas sadalīti atbilstoši pa gadalaikiem. Vairākās lappusēs izkārtotas 80 dažāda izmēra piegrieztnes.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

2014. gada sākumā izdevniecība “Zvaigzne ABC” piedāvāja sagatavot divas grāmatas, kurās tiktu publicēti rokdarbi visam gadam. Lai maketēšana nebūtu tik darbietilpīga, ieteica visus rokdarbus aizgūt (paņemt) no maniem iepriekšējo gadu izdevumiem.

Pēdējo gadu laikā rokdarbu grāmatu sagatavošana priekš manis bija kļuvusi finansiāli neizdevīga (varētu teikt, ka brīvprātīgs darbs), tāpēc nolēmu atteikties. Redaktore likās pārsteigta, jo vēl nekad neesot bijusi situācija, kad autors atteiktos publicēt savas grāmatas. Ar gariem zobiem beigās piekritu, bet pie sevis nolēmu, ka tās gan būs pēdējās.

Ideju par 100% veco darbu pārpublicēšanu neakceptēju, jo negribēju pievilt rokdarbniekus, kas bija nopirkuši manas iepriekšējās grāmatas, tāpēc sagatavoju jaunus darbus, kas sastādīja 30-35% no visiem darbiem. “Aukstā grāmata” piedāvāja ziemas un rudens rokdarbus, bet “Siltā grāmata” - pavasara un vasaras rokdarbus. Šoreiz piegrieztnes nolēmu apkopot grāmatas pedējās lappusēs.

Lai arī maketus un zīmējumus iesniedzu laicīgi – 2014. gada maijā, - tie izdevniecības plauktos iegūla uz vairāk kā 2 gadiem. Tika atrunāts, ka nosaukuma dēļ. Kad 2016. gada vasaras nogalē nolēmu maketus no izdevniecības paņemt, lai nepazustu, negaidīti piezvanīja redaktore un pateica, ka beidzot ķersies klāt manai grāmatai, kurā tiks apvienoti abi iesniegtie maketi. Arī nosaukums būšot cits.

 

Grāmata, kuru sākotnēji nevēlējos rakstīt, sanāca visskaistākā no visām manām 17 grāmatām.