Diemžēl mūsmājās dzīvnieku nebija, tāpēc bērni ar prieku brauca uz Latgales laukiem. Tur cauras dienas varēja noņemties ar cāļiem, vistām un trušiem. Protams, ka netika aizmirsts arī kaķis un suns.

 

1.Cāļu un vistu dresēšana. Kad bērni bija mazi, viņi pieradināja cāļus un vistas. Tie tupēja gan uz bērnu izstieptajām rokām, gan uz viņu pleca un galvas. Daži cāļi nebaidījās vizināties pat dēla rotaļu mašīnītē. Gailis no vistām arī neatpalika, jo to varēja mierīgi turēt klēpī un glāstīt. Mīļākajiem cāļiem un vistām tika piešķirti pat vārdi.

 

 


 


2.Trušu dresēšana. Meitas mīļāko trusi Četu varēja izlaist palēkāt mājas pagalmā (gluži kā Teletūbijos), jo viņa vienmēr atrada ceļu uz savu būri. Citi truši pa pagalmu tika vadāti meitas gatavotā pavadiņā.

 


3. Rotaļu suņu dresēšana. Viena no iecienītākajām bērnu rotaļām bija rotaļu suņu dresēšana. Tie tika iesieti saitītē un vadāti pa istabu. Viņiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi, jāmāk pēc komandām lēkāt, sēdēt, dot ķepu u.tml. Šajā rotaļā kopā ar bērniem vienmēr piedalījos arī es - mamma.

Dinga

Suņa Boba

Fokse

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko