Kripucīte

27.06.2014.

Tēma: E-GRĀMATAS Stāstiņi un pasakas

Tālā, tālā zemē, kas bija tik maza kā maizes riecientiņš, dzīvoja maza, mazītiņa rūķīte Kripucīte. Dienu no dienas viņa skumīgi raudzījās tālumā un kādu gaidīja. Dienas ritēja, bet neviens pie rūķītes nenāca. Kaut arī Kripucīte kļuva arvien skumīgāka un skumīgāka, viņa cerību tik un tā nezaudēja.

Kādu dienu vējam palika žēl mazās Kripucītes, tāpēc tas uz rūķītes zemi atpūta nepazīstamu, pūkainu priekšmetu rozā krāsā. Kaut arī šis maigais brīnums ar rūķīti nemaz nevēlējās runāt, Kripucīte par to nebēdāja. Viņa pielika savu mazo vaidziņu pie pūkainā priekšmeta, kas atgādināja spilventiņu un jutās apmīļota. Rūķītei  šķita, ka šis iedomātais mīļums spēs viņu sasildīt. Taču tā nebija, jo jau pēc dažām dienām rūķīte atkal sāka skumt.

Gadījās garām pūst tam pašam vējam, kas bija atpūtis šo rozā priekšmetu. Vējš bija pārsteigts, ka mazā rūķīte nav kļuvusi priecīgāka. Tas mēģināja sasmīdināt rūķīti, pūšot dažādus virpuļus. Te pēkšņi notika misēklis - nesen iegūtais rozā spilventiņš saplīsa. Tā vismaz rūķītei pirmajā mirklī šķita. Viņa jau grasījās sākt raudāt, bet līdzko atvēra muti lielajam brēcienam, spilventiņa iekšpusē pamanīja kaut ko krāsainu. Tā bija smaidīgas meitenes fotogrāfija. Kripucīte arī pasmaidīja. Viņa iekšēji juta, ka pavisam drīz satiks šo jauko meiteni, kas, droši vien, nejauši nozaudējusi savu rozā maciņu. Kripucīte ierāpās iekšā maciņā un sāka gaidīt. Viņa jutās ļoti laimīga!

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Meitai dzimšanas dienā uzdāvināju mobilā telefona piekariņu – mazu, pūkainu, rozā maciņu. To atverot, 2x3 cm mazās plēves kabatiņās ieliekamas vairākas mazas fotogrāfijas. Kad ieliku mūsu ģimenes četras bildītes, sapratu, ka maciņš izskatās patukšs. Nācās kaut ko izdomāt. Tā radās neliela pasaka par rūķīti Kripucīti. Ar sesto burtu lielumu to uzrakstīju uz 11 mazām lapiņām un saliku plēves kabatiņās. Tagad maciņš līdzinājās mini grāmatiņai.