Kā jau visi pirmskolas un sākumskolas vecuma bērni, arī manējie rotaļās atainoja ikdienā redzētās situācijas.

 

1. Veikals. Uzsākot spēlēt veikalu, uz galda tika izlikta prece: apģērbs, rotaļlietas, pārtika u.c. Lai nebūtu jāizmanto īstie augļi un dārzeņi, tos izgatavoju no papīra papjemaše tehnikā (gatavošanas gaita aprakstīta manā grāmatā “100 radošas idejas. Rudens” un žurnālā “Mans Mazais”). Viens no svarīgākajiem veikala inventāriem bija svari, kas saglabājušies no maniem vecvecākiem. Lai tie izskatītos pievilcīgāki, nokrāsoju košās krāsās. Kā nauda tika izmantotas plastmasas ripiņas no galda spēles. Protams, ka tirgošanās procesā neiztika arī bez kaulēšanās.

 

 


2. Dakteri. Gan dēlam, gan meitai patika ārstēt rotaļlietas. Par dēla darbošanos šajā jomā mēs sacerējām dziesmiņu, kuru bieži dziedājām. Tādās reizēs dēls lepni izslēja krūtis un labpatikā smaidīja.

Roberts ir dakteris;

Ļoti labs dakteris.

Izārstēja lācīti;

Lācīt’s ir vesels.

Suns Bobītis un Lācītis Pimbolī.

 

 

      

 

Dažreiz meita bija zobārste, bet dēls - pacients. Dēls tika nosēdināts uz krēsla, bet uz viņa krūtīm uzlikta salvete. Līdzās krēslam meita nolika bļodu, kurā bija jāizspļauj saturs pēc mutes izskalošanas. Lai rotaļa būtu patiesāka, nācās pielietot urbi. To aizvietoja ar zobu suku. Kā jau pienākas pie zobārsta, dēls bļāva un tēloja sāpes.

 


3. Skola. Skoloties nācās ne tikai rotaļlietām, bet arī mazajam brālim. Tika iekārtotas pat burtnīcas un dienasgrāmatas (arī rotaļlietām). Pateicoties skolotājas (māsas) darbam, brālis jau pirms īstās skolas apmeklēšanas iemācījās labi rēķināt un rakstīt.

Vislabākais skolēns - Lācītis Pimbolī.

 

 


4. Pilsētiņa. No koka klučiem tika veidota pilsētiņa ar mājiņām, rotaļu laukumiem (šūpolēm, slidkalniņiem), baseinu, ceļiem u.tml. Ar mazām rotaļlietām tika izspēlētas dažādas situācijas, piemēram, pārgājiens, baseina apmeklējums, bērnudārzs, dzimšanas diena u.c.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko