Uzdevums: Uzzīmēt Pablo Pikaso klusās dabas kopiju. Laukumus ieklāt ar dažāda veida līnijām.

 

 Skolēnu darbi:

 Vecums: 8.-10. klase (kā paraugi izmantoti 9-tās klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 3-4 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A5 formāta papīra lapa, grafīta zīmulis, dzēšgumija, melna flomāsterveida pildspalva.

 

 Metodiskie ieteikumi:

1. Stundas sākumā skolotāja uz ekrāna parāda Pablo Pikaso “Kluso dabu ar šokolādes krūzi”. Lai kompozīcija būtu nolasāmāka, to demonstrē gan krāsainu, gan melnbaltu. Šis kubisma stila darbs izvēlēts, lai skolēniem būtu vieglāk uzzīmēt priekšmetus, jo tie ir nedaudz deformēti. Līdz ar to nav jāievēro simetrija un elipšu precizitāte.

2. Vispirms ar zīmuli tiek uzzīmētas kompozīcijas kontūras. Auduma drapērijas uz galda un fonā skolēni var attēlot pēc saviem ieskatiem.

3. Zīmuļa kontūras apvelk ar flomāsterveida pildspalvu. Katru laukumu ieklāj ar dažāda veida līniju rakstiem. Jāraugās, lai līdzās esošie laukumi vizuāli nesaplūstu.

4. Pirmajā reizē izvēlējos Pablo Pikaso darbu “Maize un augļu trauks uz galda”. Dotajam uzdevumam šis darbs tomēr neder, jo visas būtiskākās lietas mazos izmēros atrodas pašā kompozīcijas centrā, bet apkārt tām ir pārāk vienveidīgs un liels laukums. Vēl kāda atšķirība – toreiz skolēni kompozīciju varēja nedaudz pārveidot un papildināt.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko