2006 / nr. 5 (15)

Nemulsīsim, izlasot virsrakstā vārdu “mētelis”. Ja kaut reizi ar šujmašīnu ir mēģināts nošūt taisnu vīli un tas izdevies gluži ciešami, tad arī šis viegli un ātri uzmeistarojamais mētelis būs pa spēkam. Galvenais - tikt skaidrībā ar piegrieztni. Viss pārējais, čakli strādājot, var tapt gatavs dienas laikā.

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Mētelis šūts no vilnas auduma, kuram kā labo pusi var izmantot abas auduma puses. Viens no mēteļa trumpjiem  - tam nav oderes. Un šī iemesla dēļ mēteļa griezummalas iespējams apstrādāt ar slīpā diega lentīti. Tā kā mētelim ir plats griezums, tas der dažādu augumu īpašniecēm – no 38. līdz pat 46. izmēram. Pateicoties pagarinātajiem pleciem, nav jānomokās ar piedurkņu iešūšanu rokriņķī. Savukārt, plato piedurkņu gali, kas veidoti ar atlokiem, vēsākā laikā gluži kā mufe sildīs rokas, ja cimdi būs aizmirsušies mājās. Lai atvieglotu darbu, izvēlēts vienkāršākais kabatu veids – uzšūtās taisnstūra kabatas. Šalveida apkakli var piepogāt pie mēteļa kreisās priekšdaļas (1. zīm.) vai arī brīvi pārlikt pār pleciem (2. zīm.).  Pogcaurumi veidoti ar šujmašīnas pogcauruma dūrienu.

1.zīmējums.

 

2.zīmējums.