Sanita Nikitenko

„Papīra dekori”

Grāmatu sērija „Rokdarbi vienam vakaram”

Apgāds „Zvaigzne ABC”; 2011. gads;

16 lpp.

 

Apraksts

Grāmatā piedāvātas vairāk kā 30 idejas dažādiem svētku rotājumiem. Pašiem vienkāršākajiem dekoriem būs nepieciešams tikai papīrs, šķēres un līme. Līdzās darba aprakstam dotas piegrieztnes.

 

Kā tapuši daži grāmatas materiāli

Mana vismīļākā tēma – plaukstiņdekori. Tāpat kā auguma atzīmes pie durvju stenderes, arī plaukstiņu lielums ir bērna augšanas rādītājs. Iesaku plaukstiņdekorus glābāt par piemiņu kā vēsturisku liecību.

Grāmatā piedāvātie ziedu dekori nav domāti tikai kā telpu rotājumi. Bieži vien ejot ciemos vai gatavojot apsveikumus, kā ātrāko variantu esmu izmantojusi ziedu piegrieztnes no savas grāmatas. Papīra ziedus uzlīmēju uz dāvanu maisiņa un no papīra ziediem izgatavoju apsveikuma kartītes. Uz lieliem svētkiem, piemēram, izlaidumu vai jubileju, pie ziedu pušķa kā vizītkarti piesienu papīra zieda dekoru.

Pie Ziemassvētku rotājumu piegrieztnēm atrodama zvaigzne. Kad gatavoju nelielus Ziemassvētku apsveikumus visiem bērnu skolotājiem, pie papīra zvaigznes centrā ar divpusējo līmlenti pielīmēju papīrā ietītu šokolādes konfektīti. Vienkārši un mīļi.

Lieldienās, kad apdāvinām viens otru ar krāsainām olām, neiztikt bez pašu gatavotiem olu trauciņiem. Ja reiz Lieldienu ola skaitās dāvana, tad dāvanai jābūt skaisti iesaiņotai. Grāmatā līdz ar Lieldienu telpas dekoriem piedāvāju arī olu trauciņu idejas.

Kad bērni bija mazi, vienmēr svinējām tematiskās ballītes. Lai viesību sākumā ciemiņi atraisītos un savstarpēji iepazītos, viņus iesaistīju kopīgi veicamā darbiņā, piemēram, jubilejas plakāta veidošanā. Arī šī ideja atspoguļota grāmatā.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Papīrs ir vispopulārākais rokdarbu materiāls, tāpēc tam šajā sērijā veltīju trīs grāmatas. Rokdarbu grāmatās paredzēju ievietot vienkāršus un ātri pagatavojamus darbiņus. Meistarojot katru rokdarbu, piedomāju, lai to būtu iespējams paveikt viena vakara laikā.

Kaut arī grāmatu izdevniecībā tāda prakse netiek pielietota, ieteicu lietderīgi izmantot grāmatas 2. un 3. vāku. Līdz ar to 16 lappušu vietā teksts un piegrieztnes izkārtoti 18 lappusēs.