2006 / nr. 21 (31)

Nesen pārlapoju 1964. gada žurnālu “Rīgas modes”. Bērnībā to bieži izmantoju, lai smeltos idejas papīra leļļu tērpiem. Toreiz lelle bija tikusi pie glīta apmetņa. Tā kā šajā sezonā apmetni “atcerējušies” arī slaveni modes mākslinieki, nolēmu bērnībā zīmēto modeli īstenot dzīvē.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Vecākais „Rīgas Modes” žurnāls, kas ieņēmis īpašo statusu manā rokdarbu skapī, izdots 1964. gadā.

 

Par latviešu žurnālu krietni vecāks ir vācu modes žurnāls, ko bērnībā atradu vecāsmātes šķūnītī - nodriskātu (varbūt žurkas pacentās), sapelējušu un sašūtu (!). Pirmais vāks nav saglabājies, tāpēc nezinu žurnāla nosaukumu, bet domāju, ka tas izdots pirms kara, apmēram 30-to gadu beigās. Žurnālā starp daudzajiem zīmējumiem ir viena fotogrāfija ar jūgendstila kleitu, ko fotografēja portretu ateljē „Becker & Maass”. Wikipēdijā izlasīju, kas ateljē darbojies Berlīnē no 1902. līdz 1938. gadam.