Stresainā diena Pirmo reizi mūžā nācās kārtot visas ar bērēm saistītās lietas. Tā kā nelaiķis dzīvoja otrā Latvijas galā, tad tas, kas nepieciešams bērēm, bija jānoorganizē vienas dienas laikā. Līdz ar to visas iestādes, kuras bija paredzēts apmeklēt, apzināju un sazvanīju jau vakar.
Šodienas rīcības plāns 1. Nelaiķa dzīvoklī sameklēju ID karti (pase viņam nebija) un nepieciešamo apģērbu. 2. Slimnīcā saņēmu medicīnisko apliecību par nāves cēloni. 3. Morgā atdevu drēbes un samaksāju par pakalpojumu. 4. Apbedīšanas firmā pasūtīju zārku, krustu, līķautu un atrunāju atvadīšanās procesu. Tika sazvanīta vijolniece, kas spēlēs bērēs. Mācītāju nevēlējos, tāpēc bēres vadīšu pati. 5. Dzimtsarakstu nodaļā uzrādīju ID karti un slimnīcā izsniegto medicīnisko apliecību par nāves cēloni, uz kā pamata saņēmu miršanas apliecību. 6. Pilsētas domē iesniedzu miršanas apliecības kopiju un informēju par to, ka nelaiķis tiks glabāts ģimenes kapos (cik noprotu, citā gadījumā jāslēdz līgums par kapa vietu). 7. Iebraucu kapos un kapu pārzinei parādīju, kurā vietā plānots rakt kapa bedri. 8. Lai vainagi un ziedi nebūtu jāved 200 km tālu, veicu pasūtījumu vietējā ziedu veikalā. 9. Kovida un nelielā atvadītāju skaita dēļ nolēmu bēru mielastam galdus nepasūtīt. Cienasts ieplānots kapos pēc apbedīšanas. 10. Sazvanīju mobilā telefona operatoru un atslēdzu nelaiķa mobilā telefona numuru.
Turpmāko dienu rīcības plāns 11. Jānoorganizē bēres. 12. Jāpiesakās apbedīšanas pabalstam VSAA (Valsts Sociālā apdrošināšanas aģentūra). To var izdarīt portālā www.latvija.lv. 13. Jāinformē banka par klienta nāvi. Par viņa konta stāvokli varēšu uzzināt tikai tad, kad tiks saņemts mantojuma apliecinājums. 14. Pie zvērināta notāra jānokārto mantojuma lietas, kas saistītas ar nekustamo īpašumu. |
Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.
© Sanita Nikitenko |