Mana dienasgrāmata 2022

Organizācijas trūkums

Kad stundu sarakstā ielikta hibrīdstunda (vienā laikā gan stunda klātienē, gan tiešsaistē), bet atvēlētajā telpā datoram nav pieslēgta ne kamera, ne mikrofons.


Nezināmā nākotne

Izskatās, ka jaunā skola no nākamā mācību gada visu darbinieku dzīvē ienesīs korekcijas. Ja būs lemts zaudēt darbu, uztveršu to kā likteņa pavērsienu cita veida izaugsmei. No malas būs interesanti noraudzīties uz cīņu par darba vietām. Diez, kas uzvarēs – draugu un izdevīgo personāliju atlase, jaunības prioritāte vai arī izglītība un sasniegumi.


Padomju krimiķis

Pirms gulētiešanas noskatījos sen aizmirsto padomju laiku krimiķi - “Bāskervilu suns”. Pirms tam gan internetā atradu, ka filmēšana notikusi Igaunijā (purva ainas Lēnemā).

Tā kā filmas sižets zināms gandrīz no galvas, vairāk uzmanības pievērsu lieliski izspēlētajiem personāžu raksturiem, telpu iekārtojumam, tērpiem un apkārtējai videi. Agrāk nebiju pamanījusi, ka vairākas ainas, kas saistītas ar galveno varoņu savstarpējo tikšanos pie purva, tiek filmētas vienā un tajā pašā vietā pie akmens krāvumiem. Pie tam, kad Vatsons brauc zirgu pajūgā un pa ceļam tiekas ar citiem personāžiem, vismaz trijās vai četrās epizodēs rodas sajūta, ka šie personāži iepriekš aizslēpušies aiz milzīgiem akmens bluķiem vai koka stumbra un, ieraugot Vatsonu, izlien laukā no “slēptuves”, lai uzsāktu sarunu.


Vēja blēņas

Vakardienas vējš mežmalas kokus apzīmējis ar sniega līnijām, bet pa slēpošanas trasi izbārstījis čiekurus, kas bremzē slēpju slīdamību.

Pateicoties stiprajam vējam, uz kokiem ieveidojušās sniega līnijas.


Sarkanais brīdinājums

Vēja brāzmas, lidinot pa gaisu visu, kas pagadījās ceļā, uzdzina ātrumu līdz pat 32-iem metriem sekundē. Lūkojos pa logu un atcerējos kādā filmā teikto, ka puteņi liecinot par ziemas noslēguma tuvošanos.


Prieks par padarīto

Pēc tapešu līmēšanas pat neticas, kas esmu godam (ievērojot tapešu rakstu) pievarējusi virtuves logu ailes un palodzes visu plakņu lauzumus. Domāju, ka lielu lomu nospēlēja šūšanā iegūtās piegrieztņu veidošanas prasmes.


Nekas īpašs

Jau trīs mēnešus kopš atvērts Lidl, katru dienu pie veikala redzamas tik garas rindas, kā padomijas laikā pēc desām. Šovakar pēc ieilgušajiem remontdarbiem sanāca braukt garām veikalam apmēram 20 minūtes pirms tā slēgšanas ciet. Beidzot radās iespēja ātri izskriet cauri un apskatīties, kas te ir tāds īpašs, kas rada tik lielu ažiotāžu. Jāatzīst, ka uz tādu telpas platību gaidīju krietni vien plašāku preču klāstu (var jau būt, ka pa dienu plaukti tika pamatīgi iztukšoti).


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Sēdēšana pie datora trenē tikai roku pirkstus. Kaut gan dažreiz - arī smadzenes.