Par gaidāmo šausmonīšu saietu ciemiņus informē ielūgumā. Pie tam norāda, ka līdzi jāpaņem spoka, raganas, vampīra vai briesmoņa maska, kā arī jāsagatavo viens spoku stāsts.

 

1. Radošais darbs

Lai ciemiņus atraisītu un iepazīstinātu savā starpā, pasākumu sāk ar radošo darbnīcu. 

 

1. variants. No papīra izgatavo mošķīti, kuru stāvus var uzlikt uz galda.

 

 

Mošķīša apakšējā daļā veido divus iegriezumus. Abas malējās iegriezuma daļas noloka uz priekšu, bet vidējo daļu noloka uz aizmuguri.

 

2. variants. Pie gara koka iesmiņa ar līplenti pielīmē papīra spociņa, raganas, vampīra vai briesmoņa siluetus, kuri vēlāk tiks izmantoti ēnu teātrim.

 

 

 

2. Komikss

Ciemiņus sadala grupās pa trīs vai četri. Katrai grupai izdala kopiju ar uzzīmētu komiksu, piemēram, par spociņiem. Tiek dots noteikts laiks, lai katra grupa izprastu komiksā notiekošo darbību un pierakstītu tekstu (paraugā dzeltenajos laukumos). Pēc tam katra komanda savu komiksu prezentē.

 

 

3. Masku parāde un fotografēšanās

Ciemiņi uzvelk līdzi paņemtās maskas. Ja ir vēlme, viens otram palīdz nogrimmēt seju. Notiek fotografēšanās.

Interesanta bilde izdosies, ja šaušmonīšu tēli tiks fotografēti lēciena laikā. Fotogrāfijā izskatīsies, ka viņi lido. Ja fotoaparātam nav ātrās kadru fotografēšanas iespējas, tad nāksies fotografēt vairākas reizes, līdz uztrāpīs īstajam lēciena brīdim.

 

 

4. Spocīgais bumbiņrijējs

Kartona kastē izgriež 3 caurumus (divas acis un muti). Ja vēlas, kasti izdekorē. Uzdevums – katram ciemiņam jāmet bumbiņa, lai tā trāpītu kādā no kastes caurumiem. Tiek piešķirti punkti, bet pēc tam balvas.

 

 

5. Baiļu istaba

Vistumšākajā telpā iekārto baiļu istabu ar spoka, mūmijas vai pat citplanētieša tēlu. Šajā telpā var notikt arī viss pasākums.

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Katrs bērns 6 - 11 gadu vecumā izdzīvo periodu, kad rodas pastiprināta interese par nezināmo un mistisko. Bieži vien šajā vecumposmā bērni vēlas piedalīties pasākumos, kuros iespējams pārģērbties atbaidošu radījumu tērpos. Domāju, ka vecākiem būtu jāatbalsta šī vēlme un jāpalīdz bērnam noorganizēt dzimšanas dienas ballīti, piemēram, kā šausmonīšu saietu.

Lai sagatavotu šo materiālu, izmantoju idejas no vairākiem mūsmājas pasākumiem, kā arī šo to piedomāju klāt.

 

Jaukas idejas!

 

Ja bērnam pazudis viens cimdiņš, tad otrs cimdiņš var pārtapt par monstriņu, ko aiz aukliņas piekarina pie skolas somas.

 

 

No mazas bērna zeķītes var izgatavot gultā ņemamu rotaļu mošķīti.