6. Spoku stāsti

Tumšā istabā stāsta vai lasa spoku stāstus. Lasāmā teksta izgaismošanai lieto nelielu lukturīti. Lai pabaidītu ciemiņus, iepriekš nebrīdinot, jubilārs spoku stāstu laikā atskaņo ierakstītas baisas skaņas, šņukstus, vaidus, klepu u.c.

 

 

 

7. Ēnu teātris

Tumšā istabā ar lukturīti izgaismo vienu sienu. Katrs uz tās ar plaukstām mēģina izveidot briesmonīšu ēnas. Var pavērot, kas notiek ar attēlu, ja plaukstas tur tuvāk lukturītim un tālāk no tā. Ēnu teātrī izmanto arī iepriekš izgatavotos spociņu vai briesmoņu siluetus.

 

 

8. Izgaismotie briesmoņi

Ja mājās ir fosforizētas lietiņas, piemēram, kukaiņi, tārpi vai zirnekļi, tie noderēs ciemiņu pabaidīšanai. Pirms pasākuma tiek sagatavots tumšs lietussargs, pie kura iekšpusē piestiprina fosforizētās lietiņas. Lietussargu apklāj ar segu. Katram ciemiņam pa vienam jāielien šajā fosforizētajā namiņā. Kad ciemiņš apradis ar nekustīgajiem objektiem, jubilārs izspēlē joku. Proti, jubilārs uz vienas rokas uzvilcis melnu pirkstaini un uz katra pirksta uzlicis pa gredzentiņam ar zirnekli. Kustīgo roku, it kā imitējot zirnekļu rāpošanu, jubilārs slepus paliek zem apklātā lietussarga. Šī atrakcija jānoorganizē tā, lai telpā atrastos tikai jubilārs un viens ciemiņš.

 

 

 

9. Neredzamie ēdieni

Pēc kārtas katram ciemiņam aizsien acis. Neredzot viņam jāuzmin, kāds ēdiens tiek iedots pagaršošanai. Ja uzmin, tiek pie balvas.

 

 

 

10. Šausmonīšu ēdieni

Šausmonīšu saiets neiztiks bez atbilstošām uzkodām. Līdzās katram dīvainajam ēdienam iesaku pielikt nosaukumu.

 

Nosaukums

Ēdiens

Zīmējums

Tārpiņi un vampīra žoklīši

Tārpiņu un žoklīšu želejkonfektes.

 

Izbirušie zobi

Tik-tak baltās konfektītes.

 

Mazo spociņu uzlidojums

Bizē cepumiņi.

 

Asins dzēriens vampīriem

Sarkanīgas nokrāsas sula.

 

Asiņainie pirkstiņi

Cīsiņi ar kečupu.

 

 

Vārītā acs

 

Cieti novārītu olu nomizo, pārgriež uz pusēm un izņem dzeltenumu. Izņemto dzeltenumu samīca ar dakšiņu un sajauc ar majonēzi, pievieno sāli. Masu iepilda olas baltumā. Centrā ieliek olīvi (acs zīlīte).

 

 

Astoņkājis

 

Cīsiņa abus galus iegriež četrās daļās un uzcep. 

 

 

Nogrieztie pirkstiņi

 

Pik-nik siera nūjiņas pārgriež uz pusēm. Vienā galā veido slīpu iegriezumu, kurā kā nagu ieliek paprikas gabaliņu vai citu krāsainu dārzeni.

 

 

 

Spociņkēkss

 

Uz kēksa novieto no papīra izgrieztus spociņu siluetus. Kēksu pārkaisa ar pūdercukuru. 

 

 

 

Banānspociņi

Banānu pārgriež uz pusēm un uzsprauž uz iesmiņa. Kā spociņa acis izmanto šokolādes kelogsus vai mazas konfektītes, ko iespiež banānā. Banānu iesmiņus iesprauž, piemēram, kēksā.

 

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Katrs bērns 6 - 11 gadu vecumā izdzīvo periodu, kad rodas pastiprināta interese par nezināmo un mistisko. Bieži vien šajā vecumposmā bērni vēlas piedalīties pasākumos, kuros iespējams pārģērbties atbaidošu radījumu tērpos. Domāju, ka vecākiem būtu jāatbalsta šī vēlme un jāpalīdz bērnam noorganizēt dzimšanas dienas ballīti, piemēram, kā šausmonīšu saietu.

Lai sagatavotu šo materiālu, izmantoju idejas no vairākiem mūsmājas pasākumiem, kā arī šo to piedomāju klāt.

 

Jaukas idejas!

 

Ja bērnam pazudis viens cimdiņš, tad otrs cimdiņš var pārtapt par monstriņu, ko aiz aukliņas piekarina pie skolas somas.

 

 

No mazas bērna zeķītes var izgatavot gultā ņemamu rotaļu mošķīti.