3. diena

Kretinga – Klaipeda - Kuršių nerija – Nida – Klaipeda – Palanga - Kretinga

No Kretingas braucām uz Klaipēdas jauno piestātni Naujoji perkėla, lai ar prāmi aizpeldētu līdz Kuršu kāpas piestātnei Smiltynės. Nonākot pussalā, nogriezāmies pa labi un nobraucām dažus kilometrus, līdz sasniedzām Delfināriju. Pēc Delfinārija apmeklējuma pabijām līdzās esošajā Jūras muzejā, apskatījām etnogrāfisko zvejnieku sētu un uzkāpām uz krastā stāvoša kuģa klāja.

Delfinārijs.

Jūras muzejs.

Pēc šīs salas daļas apskates braucām pretējā virzienā – uz Nidu. Biju ieplānojusi, ka pa ceļam apskatīsim koka skulptūru ekspozīciju Raganu kalnā (Juodkrante), taču bērni atteicās. Iespējams, ka nobijās.

Nidas kāpu josla.

Pēc Nidas apmeklējuma atgriezāmies prāmja piestātnē, lai pārceltos uz Klaipēdu. Pirms atgriezāmies naktsmītnē Kretingā, līdz vēlai tumsai nodzīvojāmies pa Palangu.

 

4. diena

Kretinga – Meitenes robežpunkts - mājas

Atpakaļceļā bija ieplānots izbraukt cauri Šauļiem (Šiauliai) un Joniškiem (Joniškis), bet lija lietus, tāpēc piestājām tikai kafejnīcā „Premjera” (netālu no Telšiai). Tā ir labi pamanāma ceļa malā, jo līdzās kafejnīcai atrodas koka skulptūras un atpūtas laukums bērniem.

Latvijas robežu šķērsojām Meitenes robežpunktā.

 

Ceļojuma novērtējums 3 zirņos

 

 

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Novērtējuma apzīmējumi:

 

vērts redzēt

 

   

interesanti

 

    

superīgi

 

  

slikti;

nav vērts redzēt

 

 

 

Dažus gadus vēlāk pēc šī ceļojuma, Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja gadatirgū pēc bērnu lūguma nopirkām no dažāda garuma niedrēm izgatavotu stabuli, kas pēc skaņas līdzinās indiāņu pūšamajam instrumentam. Diemžēl stabulei nav visi 12 oktāvas toņi, tāpēc nav iespējams nospēlēt jebkuru melodiju. Tā kā meita spēlē flautu, viņai vienīgajai no šīs stabules izdodas kaut ko sakarīgu izvilināt.

 

 

 

Nidā ar darba kolēģiem atpūtos 1997. gadā. Toreiz tirdziņā par piemiņu nopirku no koka izgrebtu rūķi.

 

 

 

Šajā ceļojumā  - 2005. gadā – Nidas tirdziņā par piemiņu nopirku no ādas un bērza tāss veidotu kārbiņu. Tās iekšpusē (nezinu gan kādā tehnikā) uz bērza tāss izveidots reljefains attēls ar diviem lāčiem.