Apaļā glezna

04.08.2019.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Šuvumi no filca

 

Nepieciešamie materiāli

* apaļš koka rāmis ar skrūvi, kas paredzēts izšūšanai,

pamataudums nostiepšanai rāmī (izmantots flīss),

krāsains filcs,

dekoratīvas lentītes ar bumbulīšiem,

dažādi dekori, piemēram, podziņas, pērlītes, sēkliņas u.c.,

papīrs (piegrieztnēm),

grafīta zīmulis,

šujamdiegi,

šujamadata,

šķēres.

Apaļo koka rāmi, kas paredzēts izšūšanas auduma nostiepšanai, var izmantot kā gleznas rāmi. Bez tam to aiz skrūves iespējams pakārt uz āķa.

Savukārt apaļo gleznu var rotāt ar nozīmīšu kolekciju, ar krustdūrienā izšūtiem attēliem, ar šūtiem aplikāciju ornamentiem vai ziediem.

 

Darba gaita

 

Uz papīra novieto koka rāmi (1) un pa ārējo malu ar zīmuli tam apvelk apkārt kontūru. Uz iegūtā apļa uzzīmē vēlamo gleznas kompozīciju. Papīra detaļas izgriež un sanumurē.

 

Apaļais koka rāmis sastāv no divām stīpām. Pamataudumu uzklāj virsū iekšējai stīpai, bet tam virsū uzliek ārējo stīpu. Pievelk stingrāk skrūvi, lai abas stīpas piegulētu viena otrai un nostieptu pamataudumu.

 

Gleznas mugurpusē apgriež lieko pamataudumu, atstājot 3–4 cm auduma ārpus rāmīša (2). Ja nepieciešams, pamatauduma malas apšuj, lai neārdās.

 

Pēc papīra detaļām izgriež filca detaļas. Izvieto tās uz pamatauduma un piešuj (dūrienu veidi pēc izvēles, skatīt šeit).

 

Aplikāciju dekorē ar lentītēm, pērlītēm, podziņām, sēkliņām (paraugā izmantotas arbūza sēklas) u.c.

 

Kad aplikācija uzšūta, lieko pamatauduma daļu, kas palikusi ārpus rāmīša, gleznas kreisajā pusē nostiprina. To dara šādi: gar pamatauduma ārējo malu nošuj sadiegumdūrienu un veido vienmērīgu savilkumu (3).

 

1

 

 

2

 

 

3

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko