Uzdevums: Ap briļļu šablonu apvilkt kontūru. Uzzīmēt interesantas formas masku un to izdekorēt. Moto: izej ārā no maskas rāmjiem!

 

 Skolēnu darbi:

 Vecums: 3.-7. klase (paraugus zīmējuši 7. klases skolēni)

 Darba ilgums: 1-2 mācību stundas (stundu skaits atkarīgs no skolēnu vecuma un darba apjoma)

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta papīra lapa, grafīta zīmulis, dzēšgumija, melna pildspalva vai flomāsterveida pildspalva, krāsu zīmuļi, briļļu šablons.

 

 Metodiskie ieteikumi:

1. Pirms mācību stundas skolotāja sagatavo briļļu šablonus (piegrieztni skatīt šeit). Vēlams šablonus izgriezt no biezāka papīra, piemēram, kellogsu iepakojuma.

2. Skolēni uz papīra lapas vēlamajā vietā novieto šablonu un tam apkārt ar zīmuli apvelk vieglu kontūru. Kontūru darba gaitā ir atļauts gan dzēst, gan mainīt, gan papildināt, jo uzdevuma moto skan: "Izej ārā no maskas rāmjiem!"

3. Tiem skolēniem, kuriem padodas radošie darbi, var ieteikt no maskas atstāt tikai acu kontūras, kurām apkārt uzzīmēt kaut kādu fantastisku vidi, piemēram, ar augiem vai dzīvniekiem.

4. Kad zīmējums gatavs, zīmuļa kontūras uzmanīgi pārvelk ar melno pildspalvu vai flomāsterveida pildspalvu. Tad masku izkrāso. Lai nebūtu par raibu, cenšas neizmantot vairāk kā piecas zīmuļu krāsas (vairāki vienas krāsas toņi skaitās viena krāsa).

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko