Tumšos ziemas mēnešos un lietainās vasaras dienās mūsu ģimenei patīk spēlēt galda spēles. To mums ļoti daudz. Šajā sadaļā uzskaitīšu populārākās. Vēl tikai piebildīšu par savdabīgu tradīciju, – spēles uzvarētājam, izbaudot uzvaras prieku, jāizpilda kāds ne tik patīkams darbiņš, tas ir, viņam nobeigumā spēle jāsakārto un jāieliek kastē.

 

1. Genial

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spēlētāju skaits: 1 - 4

Spēlētāju vecums: 8+

 

Katram spēlētājam kauliņu turētājā ir 6 kauliņi, uz kuriem attēloti krāsaini simboli. Spēlētājs savā gājienā novieto vienu no kauliņiem uz laukuma tā, lai veidotos vienādu simbolu rindas, kas aizsākas no tikko novietotā kauliņa. Iegūtos punktus spēlētāji atzīmē, pavirzot uz priekšu attiecīgās krāsas klucīšus uz savas punktu skaitīšanas plāksnītes. 

 


 2. Upwords

Spēlētāju skaits: 2 - 4

Spēlētāju vecums: 8+

 

 

 

Katram spēlētājam uz burtu statīva ir 7 burtu kauliņi, kuri jānovieto uz spēles laukuma, lai veidotos vārds. Par vārdiem tiek piešķirti punkti. Uzvar tas spēlētājs, kuram vairāk punktu.

 


 3. Sagaland

Spēlētāju skaits: 2 - 6

Spēlētāju vecums: 6+

Uz spēļu laukuma kaudzītē novieto kartītes. Virsējās kārtītes attēlam jābūt redzamam. Savukārt uz spēļu laukuma zilajiem aplīšiem novieto eglītes tā, lai nav redzams attēls to apakšpusē. Katrs spēlētājs met divus metamos kauliņus un pa laukumiem pārvieto savu figūru. Tiklīdz figūra nonāk uz aplīša, uz kura atrodas eglīte, spēlētājs uzmanīgi, lai citi neredz, apskatās attēlu eglītes apakšpusē. Tad eglīti novieto atpakaļ. Vēlams iegaumēt vairāku eglīšu attēlus. Līdzko atrasts tāds pats attēls, kā uz kartītes, spēlētājs dodas uz finišu. Nonācis finišā, viņš citiem parāda eglīti ar tādu pašu attēlu. Ja eglīte pareiza, spēlētājs paņem kartīti. Uzvar tas, kuram pieder trīs kartītes.

 


 4. Celtica

Spēlētāju skaits: 2 - 5

Spēlētāju vecums: 10+

Katram spēlētājam spēles sākumā izsniedz 5 priesteru kartītes. Spēlētājs uz spēles laukuma pārvieto tās krāsas priesteri (spēles figūru), kādas krāsas kartīti izspēlē. Spēlētāja mērķis apmeklēt klosterus, ciematus un pilis, lai savāktu pēc iespējas vairāk amuleta detaļu. Uzvar tas spēlētājs, kurš spēles beigās savācis vispilnīgākos amuletus.

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko