5. Fits

Spēlētāju skaits: 1 - 4

Spēlētāju vecums: 8+

Uz galda izliek spēles kartītes tā, lai nav redzami attēli. Katram spēlētājam tiek izdalīts spēles paliktnis un figūras. Pēc kārtas tiek ņemtas spēles kartītes un ar attiecīgas formas figūru, kas redzama uz attēla, katrs spēlētājs aizpilda savu spēles paliktni. Spēles paliktnis jāaizpilda tā, lai būtu pēc iespējas mazāk tukšo laukumiņu. Uzvar spēlētājs, kurš iegūst vairāk punktu.

 


6. Marco Polo expedition

Spēlētāju skaits: 2 - 5

Spēlētāju vecums: 8+

Katram spēlētājam izsniedz 5 preču kārtis. Nākamās 5 kārtis atklāj un novieto blakus spēles laukumam. Pārējās kārtis novieto kaudzītē līdzās. Sava gājiena laikā spēlētājs drīkst pārvietot savu figūru (tirgotāju ar kamieli) vai arī palikt uz vietas. Lai pārvietotu figūru uz nākamo brīvo lauciņu, spēlētājam jāizspēlē noteiktas kārtis. Kādas kārtis būs nepieciešamas, attēlots uz spēles laukuma. Uzvar tas spēlētājs, kurš nopelna vairāk naudas lādītes.

 


7. Rummy

Spēlētāju skaits: 2 - 4

Spēlētāju vecums: 10+

Katrs spēlētājs uz sava paliktņa novieto 14 plāksnītes (kārtis). Spēles gaitā plāksnītes tiek izliktas uz galda, veidojot vai nu grupu (3 – 4 dažādas masts plāksnītes ar vienādiem skaitļiem), vai nu rindu (3 un vairāk vienas masts plāksnītes skaitliskā secībā). Tiklīdz spēlētājam nav nevienas atbilstošas plāksnītes, ko novietot uz galda, viņš ņem jaunu. Spēle turpinās, kamēr viens no spēlētājiem uz galda ir izvietojis visas savas plāksnītes un paliktnis palicis tukšs.

 


8. Carcassonne

Spēlētāju skaits: 2 - 5

Spēlētāju vecums: 8+

Spēlētāji spēles laikā veido arvien lielāku Karkasonas karti, uz kuras redzami ceļi, pilsētas, tīrumi, klosteri. Spēlētāji var kļūt par kāda objekta īpašniekiem, ja savā gājienā uz tikko uzliktā laukumiņa novieto sava pavalstnieka figūriņu. Par katru spēlētāja īpašumu tiek piešķirti punkti, kurus atliek uz spēles laukuma. Spēle beidzas, tiklīdz izlikti visi spēles lauciņi un saskaitīti visi punkti. Uzvar tas spēlētājs, kuram ir visvairāk punktu.

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko