Uzdevums: Uzzīmēt personificētu piespraudi, kaklarotu vai ģerboni, uz kura skolēns attēlo savus hobijus, intereses, iemīļotās lietas vai arī iniciāļus (vārda un uzvārda pirmos burtus).

 

 Skolēnu darbi:

 Vecums: 5.-7. klase (paraugus zīmējuši 7. klases skolēni)

 Darba ilgums: 2 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta papīra lapa, grafīta zīmulis, dzēšgumija, melna pildspalva vai flomāsterveida pildspalva, krāsu zīmuļi.

 

Metodiskie ieteikumi: 

1. Skolēnam pirms stundas (kā mājas darbs) uz lapiņas jāuzraksta vismaz 10 savi hobiji, intereses un iemīļotās lietas. Jāpadomā, kā tos varētu attēlot.

2. Stundas laikā tiek dots uzdevums uzzīmēt personificētu piespraudi, amuletu, kaklarotu, ģerboni vai ordeni, uz kura skolēns attēlo savus hobijus, intereses, iemīļotās lietas vai arī iniciāļus (vārda un uzvārda pirmos burtus).

3. Pirms objekta zīmēšanas skolotāja atgādina, ka kompozīciju vēlams lapā iecentrēt.

4. Kad zīmējums gatavs, zīmuļa kontūras uzmanīgi pārvelk ar melno pildspalvu vai flomāsterveida pildspalvu.

5. Lai būtiskākās zīmējuma detaļas izceltos, tās var akcentēt ar vienu vai vairākām krāsām. Lai nebūtu par raibu, cenšas neizmantot vairāk kā piecas zīmuļu krāsas. Fonu nekrāso.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko