Misurina ezers Dolomītu kalnu pakājē, netālu no pilsētas Cortina d’Ampezzo, atrodas Misurina ezers (Lago di Misurina). Līdzās tam slejas desmitiem viesnīcu. Ezera perimetrs – 2.6 km. Uz ezera ledus 1956. gada VII Ziemas olimpiādes laikā notika ātrslidošanas sacensības. Tā bija pēdējā olimpiāde, kur ātrslidotāji sacentās uz dabīga ledus.
Apkārt Cinque Torri kalniem Cinque Torri ir pieci kalnu torņi, kas atrodas netālu no pilsētas Cortina d’Ampezzo un tiek dēvēti par Itālijas Alpu sirdi. Augstākais kalns slejas 2361 metrus virs jūras līmeņa. Šajā kalnu teritorijā I Pasaules kara laikā notika kaujas. Par to liecina līdzās esošie bunkuri un muzejs. Izskatās, ka Cinque Torri iecienījuši alpīnisti, jo tos mēs šeit redzējām visvairāk. Lai nokļūtu pie Cinque Torri, jābrauc ar pacēlāju. Cena ~15 eiro. Visiem pieciem kalnu torņiem pa takām iespējams apiet apkārt (skat. shēmu zemāk). Ja atpakaļceļā nevēlas braukt ar pacēlāju lejup, aiz ēstuves iet ceļš, kur pa kalnainu meža taku un vēlāk pa pļavu var nokļūtu pakājē. Tur tūristus arī sagaida ēstuves. Brauciens ar pacēlāju.
Cinque Torri kalnu torņi.
Ar sarkanām raustītām līnijām atzīmētas taciņas apkārt Cinque Torri torņiem. Kartē doti tik daudz nosaukumi, jo katram kalnam ir vairākas virsotnes.
Cinque Torri kalnu apkārtne.
Izbrīnīja fakts, ka, ejot pa kalnaino mežu, nebija dzirdamas putnu balsis. Klusums - kā pie mums rudeņos.
|
Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.
© Sanita Nikitenko |
Aizkulises
Lai ceļojuma apraksts būtu pilnīgāks, izmantoti Google maps karšu fragmenti.
Alpu kalnu pilsētiņās raksturīgas mājas, kurām 2. un, ja ir, tad 3. stāvs uzbūvēts no koka. Koka balkoniem noteikti jābūt bagātīgi rotātiem ar ziediem. Visi pagalmi izskatījās tik perfekti sakopti. Mums līdz tādam līmenim vēl ļoti, ļoti tāls ceļš ejams.
Itālijas Alpos mājām ir salīdzinoši mazi lodziņi, nekā pie mums Latvijā, un visiem logiem priekšā žalūzijveida aizvērtņi.
Cilvēkiem vienmēr ir paticis atstāt pēc sevis kādu piemiņu. Pie mums alu sienās ieskrāpē savu vārdu, bet Alpu dolomītu kalnos vārdu izliek no akmeņiem.
Suns ķengursomā. Visi ģimenes locekļi vēlas pilnvērtīgi izbaudīt kalnus.
Kalnu pakājēs zeme izmantota līdz pēdējam metram. Nekur nevarēja redzēt aizlaistus, pamestus zemes gabalus kā pie mums. Nevarēju saprast, kas tās Austrijā par daudzām mazām mājiņām uz lauka – darbarīku novietnes vai siena šķūnīši?
Slovēnijas Alpos sienu žāvē pavisam savādāk nekā pie mums – uz horizontāliem koka zariem.
Divi vīri kalnā kāpa bavāriešu cepurēs, kas rotātas ar spalvām un ziediem.
Austrijas Grosgloknera Alpu panorāmas ceļa serpentīnus no kraujas šķir vien reti akmens bluķīši.
Par šādu 2-vietīgu studentu dzīvoklīti (Bad Ischl; Austrija) mūsējie var tikai sapņot. Te ir virtuvīte ar ledusskapi, tualete ar dušas kabīni, balkons un skaists skats uz kalniem. Noskaidroju, ka maksa par mēnesi ~130 eiro.
Alpu simbols ir ēdelveisa ziediņš. Tas attēlots uz Austrijas 2 centu monētas. Alpu ēdelveiss sastopams augstāk par 2.5 km. Internetā izlasīju, ja senos laikos jauneklis vēlējies precēties, lai pierādītu savu mīlestību, viņam savai iecerētajai vajadzēja uzdāvināt ēdelveisa ziedu, jo tie aug klinšainās, grūti pieejamās vietās, kuras var sasniegt, riskējot ar dzīvību. Pati šādu ziedu kalnos gan nemanīju, tāpēc paraugu atradu internetā.
Citi Alpos redzētie ziedi. Nosaukumus diemžēl nezinu. |