Fizioterapija mājas apstākļos Kā brīvāks laiks, tā aizeju pie vecākiem. Vakar internetā atradu vingrojumus guļošiem slimniekiem. Ierādīju tos tēvam, un tagad viņš vairākas reizes dienā vingro. Izmanto arī mazu un lielu bumbu, kas palikušas pēc mana vīra kājas operācijas.
Vingrojumu komplekss guļošam slimniekam, ko atradu internetā Lai cilvēks, kas nav kādu laiku vingrojis, sevi nepārslogotu, iesākumā katru vingrinājumu var veikt dažas reizes un pakāpeniski to skaitu palielināt. * Guļot uz muguras, pēc kārtas paceļ un nolaiž iztaisnotu kāju. Tas palīdz nostiprināt gūžu priekšējās daļas un saliecējmuskuļus. Veic 15 reizes ar katru kāju. * Guļot uz muguras, “brauc ar velosipēdu” ar vienu, pēc tam otru celī saliektu kāju (uz priekšu un atpakaļ). Vingrojums palielina arī kustību apjomu gūžas locītavā. Veic 10 – 20 reizes ar katru kāju. * Guļot uz muguras ar celī saliektām kājām, saspiež starp ceļiem nelielu gumijas bumbu un, noskaitot līdz trīs, lēnām spiedienu atslābina (neļaujot bumbai nokrist). Palīdz nostiprināt gurnu iekšējos muskuļus. Šo pašu vingrinājumu var veikt, saspiežot bumbu starp krūšu līmenī novietotām, elkoņos saliektām rokām (stāvus, sēdus vai guļus stāvoklī). Nostiprina krūšu un plecu muskuļus. Veic 10 – 20 reizes. * Guļot uz muguras, saliec rokas elkoņos, novietojot plaukstas ar kopā saāķētiem pirkstiem uz labā pleca. Abas kājas saliektas ceļos, pēdas uz zemes. Neatlaižot pirkstus, pa diagonāli tuvina rokas un celī saliekto kreiso kāju. Nostiprina vēdera preses muskuļus. Veic 10 – 20 reizes uz katru pusi. * Guļot uz muguras, kājas saliec ceļos, pēdas pie zemes. Atceļ no zemes iztaisnotu ķermeņa apakšdaļu un iegurni (mazais tiltiņš). Stiepj gūžu priekšējos un stiprina aizmugurējos muskuļus. Veic sākumā piecas reizes, vēlāk – pēc iespējām. * Guļot uz sāniem, ceļ augšup celī iztaisnotu kāju. Nostiprina sānu muskuļus. Uz katru pusi atkārto 10 – 20 reizes. Iztaisnoto kāju var arī apļot uz vienu un otru pusi. * Guļot uz sāniem, elkonī saliektu roku vēzē uz aizmuguri, bet celī saliektu kāju uz priekšu. Veicina koordinētu muskuļu darbību. Mainot sānus, atkārto 10 – 20 reizes. |
Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.
© Sanita Nikitenko |