Šablonu tehnika

14.04.2015.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Darbs ar tekstilkrāsām

Izmantojot vienu šablonu, uz auduma iespējams iegūt daudzus vienādus attēlus. Attēls labāk izcelsies uz gaiša auduma.

Vispirms sagatavo šablonu. To dara šādi: uz papīra uzzīmē iecerēto attēlu. Uz uzzīmētā attēla uzklāj printera plēvi un ar pildspalvu pārvelk zīmējuma kontūru. Ja katru attēla detaļu ieplānots krāsot atšķirīgā krāsā, tad katrai detaļai izgatavo atsevišķu šablonu. Ar mazām šķērītēm uzmanīgi izgriež pa zīmētajām kontūrām.

Darba virsmu noklāj ar avīzi. Uz avīzes novieto audumu ar labo pusi uz augšu. Porolona sūkli sagriež vairākos nelielos gabaliņos, lai katrai krāsai būtu atsevišķs sūkļa gabaliņš. Šablonu novieto uz auduma. Uz sūkļa ar otu uzklāj šķidro tekstilkrāsu un, sūkli viegli piespiežot, nokrāso nepieciešamo auduma laukumu. Ja katra attēla detaļa tiek krāsota citā krāsā, nedaudz jānogaida, lai nožūst iepriekšējais krāsas klājums. Kad krāsa nožuvusi, audumu no kreisās puses nogludina ar gludekli.

 

IEVĒROT !

 Lai nesatraipītu audumu, pēc katras lietošanas reizes šablons jānoslauka salvetē.

 Rakstāmlietu veikalos iespējams nopirkt gatavus kartona šablonus.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko