Auduma nostiprināšanai izmanto koka rāmi. Tas var būt vecs gleznas rāmis vai koka loga rāmis. Audumu izgludina. Ja auduma malas apstrādātas, audumu koka rāmī iestiprina, kā parādīts 1. vai 2. zīmējumā. Ja  auduma malas nav apstrādātas, audumu koka rāmī iestiprina ar piespraudēm, kā parādīts 3. zīmējumā. Audumam jābūt taisni nostieptam.

1. zīm.

2. zīm.

3. zīm.

 

Uz papīra lapas ar melno flomāsteru uzzīmē iecerēto zīmējumu. Tam jābūt mazākam par koka rāmi. Zem koka rāmja novieto papīru ar zīmējumu. Jāraugās, lai starp audumu un papīru būtu atstarpe. Tā kā audums ir caurspīdīgs, zīmējums ir labi caurredzams.

Ar kontūrkrāsu, uzmanīgi spiežot no tūbiņas, izzīmē kontūru tā, lai nebūtu līniju pārrāvuma. Kontūrkrāsa izsūcas cauri audumam un veido robežu, kas šķidrajām tekstilkrāsām neļauj izplūst ārpus tās. Pagaida, līdz kontūrkrāsa pilnīgi izžūt. Audumu apglezno, sapludinot kopā vairākas krāsas. Izmanto smalku un vidēju otiņu. Gleznot var gan uz mitra, gan uz sausa auduma (vēlams no sākuma to pārbaudīt uz paraudziņa). Kad krāsa nožuvusi, audumu noņem no rāmja un no kreisās puses nogludina ar gludekli. Tādā veidā krāsa tiek nofiksēta.

Ja tiek izmantota bezkrāsainā kontūrkrāsa, audumu izskalo, izžāvē un izgludina.

IEVĒROT !

 Ja auduma malas nav apstrādātas, to labāk izdarīt pēc auduma apgleznošanas. Rokdarbu veikalos nopērkami dažāda izmēra zīda lakatiņi ar apšūtām malām.

 Kontūrkrāsas mēdz būt dažādās krāsās, piemēram, melnas, baltas, bezkrāsainas, zeltītas un sudrabotas. Strādājot ar bezkrāsaino kontūrkrāsu, ir priekšrocība: ja zīmējuma kontūra nav izdevusies, audumu iespējams izmazgāt. Kad audums izžuvis un izgludināts, kontūru zīmē no jauna.

 Velkot līniju ar kontūrkrāsu, tūbiņu vēlams turēt iespējami taisni virs auduma, jo tad līnija izdosies vienmērīgāka un glītāka. Noceļot kontūrkrāsas galu no auduma, tas jānoslauka, lai uzsākot zīmēt nākošo līniju, neizplūstu uzgaļa galā izveidojies piliens.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko