Individuālās  sacensības

 

Nr.

Nosaukums

Inventārs

Noteikumi un zīmējums

 

1.

Florbols.

6 vienreizlietojamās plastmasas bļodiņas;

maza bumbiņa;

paklāju pletne;

spainis (kā attāluma atzīmes vieta).

Plastmasas bļodiņas novieto rindā vienu aiz otras ar vienādiem atstatumiem. Ar paklāju pletni sit bumbiņu uz priekšu un izlodā starp plastmasas bļodiņām. Tā skrien līdz atzīmes vietai (piemēram, spainim) turp un atpakaļ. Ar hronometru tiek fiksēts laiks.

 

2.

Teniss.

Piepūsta peldbumba;

paklāju pletne.

Ar paklāju pletni atsit peldbumbu, virzienā uz augšu. Bumba nedrīkst nokrist zemē. Tiek pierakstīts atsitienu skaits.

 

3.

Badmintons.

Paklāju pletne;

maza, mīksta bumbiņa.

Bumbiņu pamet uz augšu un tad ar paklāju pletni pa to uzsit kā ar badmintona raketi. Katram dalībniekam dotas 3 iespējas. Pirmais uzdevuma variants - kurš vairāk reižu trāpa pa mērķi, piemēram, koka stumbru. Otrais uzdevuma variants - kurš tālāk aizsit bumbiņu. Tiek pierakstīts punktu skaits.

 

4.

Boulings.

5 vienreizlietojamās plastmasas glāzītes;

maza bumbiņa.

Glāzīšu izkārtojums:

 

3. rindā – 1

2. rindā – 2

1. rindā – 3

 

No iepriekš atzīmēta attāluma met bumbiņu. Ja apgāž 1. rindas glāzīti, tad tiek piešķirts 1 punkts, ja apgāž 2. rindas glāzīti – 2 punkti, ja 3. rindas glāzīti – 3 punkti. Vadītājs izvēlas, vai bumba jāripina vai jāmet. Tiek pierakstīts punktu skaits.

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Uz dēla 9.-tās dzimšanas dienas pasākumu tika nolemts uzaicināt vairākus klases puišus, kā arī māsu ar draudzeni. Lai karstajā vasaras dienā visi ciemiņi netupētu dzīvoklī, iedomājos, ka jānoorganizē olimpiskās sacensības mežā. Izdomāju 12 sacensību veidus un iegādājos nepieciešamos inventārus. Katram bērnam izgatavoju kaklā pakaramu piemiņas medaļu un nopirku nelielu pārsteigumu. Protams, ka pirmo trīs vietu ieguvējiem tika vērtīgākas dāvaniņas.

Sporta diena izdevās, kaut arī visus 12 sacensību veidus nemaz neizpildījām. Daži bērni piekusa, dažiem sāka apnikt, bet bija arī tādi, kas gribēja sportot vēl un vēl. Galvenais uztrāpīt īsto mirkli, kad beigt tā, lai visi būtu apmierināti.

Nepieciešamo inventāru iegādājos veikalā:

2 peldriņķi;

peldbumba;

vidēja lieluma bumba;

maza bumbiņa;

paklāju pletne;

2 spaiņi;

plānas sieviešu zeķubikses;

6 vienreizlietojamās plastmasas bļodiņas;

6 vienreizlietojamās plastmasas glāzītes;

mērķis ar 3 magnētiskām šautriņām.

 

Sacensību rezultātus pierakstīju uz iepriekš sagatavotas lapas. Skat.