Uzdevums: Uz papīra lapas izpludina tušu. Radoši izpaužoties, aizpilda tukšos laukumus.

 

 Skolēnu darbi:

 Vecums: 1.-12. klase (kā paraugi izmantoti 10-tās klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 3-5 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta papīra lapa, melnā tuša, ota, kokteiļa salmiņš, avīze galda noklāšanai, grafīta zīmulis, dzēšgumija, melna pildspalva vai flomāsterveida pildspalva, krāsu materiāls pēc izvēles (krāsu zīmuļi, flomāsteri, krāsainās pildspalvas, zelta un sudraba pildspalvas).

 

 Metodiskie ieteikumi: 

1. Pirmajā stundā uz papīra lapas uzpilina vairākus tušas pilienus. Caur kokteiļa salmiņu pūš gaisu un mēģina tušu izpūst uz visām pusēm. Tikai jābūt uzmanīgiem, lai no stiprās pūšanas nesāktu sāpēt vai arī reibt galva. Tušas plankumiem ļauj nožūt.

2. Nākamajā stundā ar grafīta zīmuli aizpilda tukšos laukumus, veidojot vienotu, radošu kompozīciju.

3. Kad zīmējums gatavs, zīmuļa kontūras uzmanīgi pārvelk ar melno pildspalvu vai flomāsterveida pildspalvu. Izkrāso. Lai nebūtu par raibu, cenšas neizmantot vairāk kā piecas zīmuļu krāsas (vienas krāsas vairāki toņi skaitās kā viena krāsa).

4. Ja melnais tušas traips sanācis par lielu, to ar dzēšgumiju var padzēst gaišāku. Pēc tam traipam virsū var zīmēt ar krāsainām pildspalvām vai zelta un sudraba pildspalvām.

 Attēlā redzams, kā ar krāsaino pildspalvu zīmēts virsū melnajam tušas traipam.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko