Romāna galvenās varones ir divas 40+ vecuma sievietes, kas dzīvo atšķirīgās sociālās vidēs, bet kāds nejaušs atgadījums viņas saved kopā.
Semai ir pieaugusi meita un vīrs, kas jau ilgstoši slīkst dziļā depresijā. Sema ir ārkārtīgi pārgurusi, jo vienīgā finansiāli apgādā ģimeni. Viņai nākas izturēt priekšnieka nepamatotos pārmetumus, drūmo mājas gaisotni, tuvās draudzenes slimību un arī rūpes par vecākiem.
Nīša ir ļoti bagāta un pašpārliecināta amerikāniete, kas šobrīd kopā ar vīru apmetusies kādā no Anglijas viesnīcām penthouse numurā. Viņas dēls uzturas internātskolā Amerikā, jo tēvam dēls neinteresē, bet Nīša ir paradusi vienmēr sekot līdzi savam vīram darba darīšanās. Pati Nīša, protams, nestrādā.
Atrodoties sporta zālē, nejauši tiek samainītas līdzīgās sporta somas. Tā Sema tiek pie Chanel žaketes un Labutēna augstpapēžu kurpēm, bet Nīša – pie apvalkātām melnām kurpēm ar zemu papēdi.
Vai tiešām apģērbs spēj mainīt valkātāja sajūtas – dārgās drēbes ceļ pašvērtējumu, bet lētās drēbes liek justies kā tukšai vietai?
Romāns par sieviešu draudzību un izpalīdzību, vīriešu mīlestību un nodevību, kā arī par kurpēm.
Citāti par apģērbu:
“Kas to būtu domājis, ka dārgas drēbes var tik ļoti mainīt pašsajūtu?”
“Sieviete nevar normāli justies svešā apakšveļā (..).”
Par augstpapēžu kurpēm – “Šķiet, ka es staigāju uz zobu bakstāmajiem.”
“Cilvēki ir spējīgi uz neiedomājamām lietām, un tam nav nekāda sakara ar viņu ārieni.”
“(..) apģērbs ir tavas bruņas, tava vizītkarte.”
Citāti par sievietēm:
“Kāpēc sievietes nestaigā taisnu muguru? Ja tu izskaties pēc upura, nav ko brīnīties, ka cilvēki pret tevi slikti izturas.”
“Sievietēm nav nemitīgi jānes visa emocionālā slodze.”
“Meiteņu draudzība allaž bijusi spriedzes pilna, eksplozīva padarīšana, un bieži likās, ka tai ir ļoti nestabils pamats un pilnīgi neizprotama un neprognozējama dinamika.”
“Sievietes apmainās ar komplimentiem vai žēlabām gluži kā ar valūtu, ar saprotošu smaidu uzklausa tavu bēdu stāstu un tad vērš to pret tevi kā ieroci.”
“Nekad neprecies ar vīrieti, ar kuru tu negribētu šķirties.”
“(..) sievietēm mūždien tiek iedalītas sliktākās kārtis, lai gan neviens negrib to atzīt.”
Citāti par vecumu 30+; 40+; 50+
“(..) steigšus novērš skatienu no palielinošā spoguļa (taisnību sakot, tos vajadzētu aizliegt visām sievietēm, kas vecākas par trīsdesmit gadiem).”
“(..) pārkāpa pāri četrdesmit gadu slieksni un saprata, ka (..) dzīvē ienākuši jauni draudi, proti, jaunākas sievietes. Tās, kuras nekļūdīgi mana to brīdi, kad kādai labi situētai sāncensei tuvojas lietošanas termiņa beigas, un gluži kā vadāmais šāviņš ieņem to vietu.”
“(..) šajā vecumā mēs dzīvojam kā snaiperu ielenkumā; tie ik pa laikam novāc mums tuvus cilvēkus, un tur neko nevar darīt, tu pat nezini, kurš būs nākamais.”
“sākot ar piektā gadu desmita nogali, viņas visas ir izdzīvotājas, kas pārcietušas šķiršanos, slimības, traumas, nāves draudus un sazin vēl ko.”
“Pēc kā cilvēki spriež, uz ko tu esi spējīga? Pēc izskata. It īpaši tad, ja esi sieviete. Un, ja tu esi noteikta vecuma sieviete, tavas spējas tiek pielīdzinātas nullei.”
Citāti par attieksmi
“Cik bieži jūs kaut ko darāt tāpēc, ka patiešām to vēlaties, un cik bieži –, lai izvairītos no nevēlamām sekām?”
“Ja cilvēks nespēj mainīt situāciju, viņš var mainīt savu attieksmi.”
“Būt stipram nenozīmē izdarīt to, ko kāds jums lūdz. Tas nozīmē diendienā paciest mokošu, pat neizturamu situāciju, lai palīdzētu tuvam cilvēkam. Stundām ilgi sēdēt tajā briesmīgajā telpā, lai gan katra ķermeņa šūniņa brēc, ka tas ir pāri jūsu spēkiem.”
“Tas ir jauns mūsdienu reflekss: katram gadījumam vajag visu nofilmēt.”
“(..) ir grūti pieņemt palīdzību, ja nevari neko dot pretī.”
“Reizēm cilvēkam rodas vēlēšanās justies kā citai sevis versijai.”
“(..) liekot kādam gaidīt, tu apliecini savu pārākumu.”